Lubię to!

Internet oraz portale społecznościowe pełne są blogów czy kanałów na Youtube, poświęconych szeroko rozumianej tematyce kosmetyków. Prowadzą je różne osoby – pasjonaci makijażu, wizażystki, kosmetolodzy, technolodzy czy specjaliści. Jedni prezentują w ten sposób swoje pasje, inni chcą też dzielić się swoją wiedzą. I niestety obecnie, kiedy mamy tak powszechny dostęp do wiedzy (m.in. dzięki Internetowi), oddzielenie faktów i wiedzy naukowej od czyichś opinii czy zwykłych mitów, wcale nie jest łatwe. Takie nieprawdziwe informacje, powielane dalej i dalej, utrwalają się. A potem ludzie myślą, że ich skóra nie oddycha, bo posmarowali się kremem z parafiną w składzie… Ale propagowanie nieprawdziwych informacji może być też niebezpieczne. Choćby używanie oleju z pestek malin jako filtra UV, bo tak polecają „specjaliści” od naturalnych kosmetyków, może skończyć się nawet nowotworem skóry, ponieważ olej ten nie zapewnia żadnej ochrony przeciwsłonecznej. Niestety nie każda rzecz przeczytana nawet na najpopularniejszej stronie zawsze jest prawdą.

Kiedy więc czytelnikom powinna włączyć się czerwona lampka? Zawsze kiedy ktoś kwestionuje bezpieczeństwo jakiegoś kosmetyku. Wszystkie produkty kosmetyczne dostępne na rynku UE prawnie uznane są za BEZPIECZNE. Oceny takiej dokonuje Safety Assesor, który posiada nie tylko odpowiednie wykształcenie, ale i doświadczenie w zakresie m.in. toksykologii składników. „Wprowadzanie do obrotu produktów kosmetycznych, które nie są bezpieczne lub które zawierają substancje, które mogą stanowić ryzyko dla zdrowia ludzi – jest w UE przestępstwem i jest karane” – czytamy w stanowisku Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego, które dotyczyło głośnej sprawy youtubera Shaitana. Jakość i bezpieczeństwo kosmetyków jest kontrolowane przez Państwową Inspekcję Sanitarną i Inspekcję Handlową.

 

OCEŃ CIEKAWOSTKĘ:
(1 gwiazdka -ciekawostka zupełnie mi się nie podobała,
10 gwiazdek – rewelacyjna ciekawostka, proszę o więcej takich tematów)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (84 votes, average: 9,11 out of 10)

Loading...

 

ŹRÓDŁA:

1.Stanowisko Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego nt. materiałów publikowanych przez Youtubera Kacpra Linczewskiego klik