TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg INCI
KOMENTARZ DO ANALIZY:
Kiedyś alchemicy próbowali zamienić ołów w złoto, znaleźć panaceum (lekarstwo na wszelkie choroby) i stworzyć eliksir nieśmiertelności. D’Alchemy w swoim „dekalogu”, czyli liście powodów, dla których konsument ma zostać z nimi na zawsze, również obiecuje wiele. A jak wygląda ich produkt – oczyszczający żel do mycia twarzy?
W skład żelu wchodzi aż 40 substancji, 70% z nich należy do grupy niskiego zagrożenia dla zdrowia, pozostałe – średniego. Najwyższe oceny posiadają substancje z listy 26 alergenów zapachowych – alkohol benzylowy (również konserwant), linalool i limonen (dodatkowo mamy również kompozycję zapachową Parfum). Na notę 4/10 „zasłużyły” również siarczan cynku (konserwant, stosowany w kosmetykach przeciwtrądzikowych, substancja toksyczna dla środowiska, maksymalne dopuszczalne stężenie 1%), kwas mlekowy (substancja keratolityczna, mogąca podrażniać) i kwas salicylowy (konserwant, potencjalnie drażniący).
3/4 składników znajdziemy naturalnie w przyrodzie, w tym 5 olejków aromatycznych (nie ma olejów roślinnych), 9 ekstraktów i 2 soki owocowe (z jabłek i brzoskwiń). Wysoko w składzie są olejki ze skórek cytrusów: grejpfruta, mandarynki i pomarańczy oraz olejek sandałowy i cedrowy (zmniejsza wydzielanie sebum), które mają właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne. Ekstrakt z nasion pszenicy, jęczmienia, korzenia żeń-szenia, owoców grejpfruta i papai mają właściwości przeciwstarzeniowe. Wyciąg z owoców granatu to silny przeciwutleniacz. Ekstrakt z orzechów Shikaki wpływa na pracę gruczołów łojowych, wyciąg z kolibła (Balanites Aegyptiaca Fruit Extract) ma właściwości pianotwórcze, a z korzenia łyszczca wiechowatego (Gypsophila Paniculata Root Extract) oczyszcza i odblokowuje pory. Obecne są również zhydrolizowane algi i proszek z glonu chrząstnicy kędzierzawej, które stosuje się w preparatach przeciwtrądzikowych. Wysoko na liście składników jest również wytwarzana w procesach biotechnologicznych guma ksantanowa, czyli zagęstnik.
Konserwantów jest 8, wymieniona na końcu składu, w tym benzoesan sodu i sorbinian potasu, które dopuszczają certyfikaty kosmetyków naturalnych. Jak na żel oczyszczający przystało, na początku składu mamy substancje myjące, określane jako łagodne: Sodium Cocoamphoacetate, Decyl Glucoside, Polyglyceryl-4 Laurate/Sebacate, Polyglyceryl-6 Caprylate/Caprate.
Odnieśmy się jeszcze na chwilę do wspomnianego we wstępie „dekalogu” firmy. Punkt 3. mówi o „najbogatszych i najskuteczniejszych formułach naturalnych, jakie kiedykolwiek powstały”. Jest to dość poważne zapewnienie. O ile np. skład żelu oczyszczającego jest naprawdę bogaty, to producent nie podaje odnośników do badań tej niebywałej skuteczności (musicie sprawdzić ją sami). Udział składników naturalnych jest wysoki, ale nie ma informacji, że którykolwiek z nich pochodzi z upraw ekologicznych (a mówi się o „składnikach organicznych”). Nie da się jednak ukryć, ze skład jest ciekawy, a jak na taką ilość składników, tylko 8 jest potencjalnie alergennych (praktycznie tylko substancje zapachowe) i jeden możliwie komedogenny (algi).
OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
(14 votes, average: 8,93 out of 10)
Loading...
OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg użytkowników portalu wizaz.pl)
- Średnia ocena użytkowników: 5/ 5 (3 recenzje)
- Link do portalu wizaz.pl: https://bit.ly/2SvyuK9
- Wybrane zalety:
– dobrze oczyszcza,
– łagodny,
– wydajność
- Wybrane wady:
– brak
Nasz komentarz do oceny użytkowników wizaz.pl:
Użyte substancje myjące klasyfikuje się jako łagodne dla skóry.
ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)
-EcoLab głęboko oczyszczająca pianka do mycia twarzy klik
– tołpa dermo face physio żel do mycia twarzy i oczu klik
– Lavera Basis Sensitiv żel do mycia twarzy klik
Data analizy: 01.03.2019
Dodaj komentarz