Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg INCI

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Filozofia firmy Fitomed, to wykorzystanie rodzimych substancji roślinnych do produkcji kosmetyków. Jednym z jej produktów jest ziołowy żel do mycia twarzy Mydlnica Lekarska (który znalazł się również w naszym porównaniu produktów do mycia – więcej tutaj klik). W Polsce mydlnica to popularna roślina, wykorzystywana do mycia zanim poznano mydło – odwary z jej korzeni, bogate w saponiny, obficie się pienią.

Żel do cery suchej i wrażliwej to 14 składników, z których 2 należą do grupy średniego zagrożenia dla zdrowia, a pozostałe – niskiego. Tymi dwoma substancjami są alkohol benzylowy (konserwant i substancja zapachowa, potencjalny alergen) oraz kompozycja zapachowa Parfum, która może wywoływać uczulenia (nie znamy jej składu jakościowego). Drugim z konserwantów jest Ethylhexylglycerin.

Blisko 60% składników znajdziemy naturalnie w przyrodzie. Przede wszystkim ekstrakt z korzenia mydlnicy – Saponaria Officinalis Root Extract, który oprócz dobrych właściwości pianotwórczych, ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Polecany jest do skóry wrażliwej, szczególnie źle tolerującej tradycyjne mydła czy detergenty anionowe (np. SLS).

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (14 votes, average: 8,93 out of 10)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– Mleczna emulsja myjąca do twarzy od Veoli Botanica klik

– Pasta oczyszczająca do twarzy Liście Manuka od Ziaji klik

– Oczyszczający żel do twarzy Róża od Marion klik

 

 

Data analizy: 19.12.2018