Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg INCI

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Marka fridge stawia przede wszystkim na świeżość kosmetyków – nie stosują konserwantów, stąd termin przydatności do użycia ich produktów jest krótki. Przyjrzyjmy się bliżej żelowi do mycia twarzy na dzień dobry.

Żel to 15 składników, większość z nich zalicza się do grupy niskiego zagrożenia dla zdrowia, ale są również 3 składniki średniego i 2 wysokiego ryzyka. Są to przede wszystkim 4 substancje zapachowe, które mogą działać alergennie, a w przypadku produktów do spłukiwania, muszą być wymienione w składzie, jeśli ich stężenie przekracza 0,01% (w tym przypadku wchodzą one w skład olejków eterycznych). Na samym końcu listy wg INCI znajdziemy limonen i linalool (średnie ryzyko) oraz geraniol i eugenol (wysokie ryzyko). Te dwa pierwsze uczulają częściej, niż dwa ostatnie.

Nasz %natury wynosi 80%, podczas gdy producent mówi o 100% składników naturalnych. Wszystko wynika z przyjętej przez nas metodyki i właśnie dlatego m.in. Sodium Lauroyl Lactylate (substancja myjąca) nie zaliczamy „na plus”, ponieważ ma pochodzenie roślinne, ale nie występuje naturalnie w przyrodzie.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (13 votes, average: 8,85 out of 10)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– Mleczna emulsja myjąca do twarzy od Veoil Botanica klik

– Pasta oczyszczająca do twarzy Liście Manuka od Ziaji klik

– Ryż i Kokos delikatna pasta do mycia twarzy od IOSSI klik

 

Data analizy: 18.12.2018