Źródło zdjęcia: link
Lubię to!

Europa to największy rynek kosmetyczny na świecie. W 2017 roku jego wartość wyceniano na 77,6 biliona (1012) euro! Czy wiecie jaki wpływ na nasze życie (oprócz wpływu kosmetyków na naszą skórę i samopoczucie) ma rynek kosmetyków?

Najwięcej innowacji zapewniają małe i średnie przedsiębiorstwa, których w Europie jest ponad 5500, a Polska znajduje się na 5. miejscu z liczbą takich firm kosmetycznych (ok. 430). Prawie 200 tys. osób pracuje bezpośrednio przy wytwarzaniu kosmetyków, a blisko 1.64 mln w ramach dostaw, logistyki, sprzedaży i marketingu tych produktów. Co ciekawe, to kobiety przeważają w przemyśle kosmetycznym, stanowiąc 61% zatrudnionych. Największy udział w wartości rynku kosmetycznego- ponad 20 bln € – zapewniają produkty do pielęgnacji skóry, następnie produkty toaletowe, do włosów, perfumy i kosmetyki kolorowe. Połowa globalnego eksportu kosmetyków pochodzi z Europy, z czego największymi eksporterami są Niemcy i Francja.

Przemysł kosmetyczny to jednak nie tylko produkcja i sprzedaż, ale również prace badawczo – rozwojowe, w ramach których zatrudnionych w Europie jest ok. 28 tys. osób: fizyków, mikrobiologów, biologów, toksykologów, fizjologów, specjalistów od formulacji, nanotechnologów, analityków chemicznych. Największe koncerny posiadają własne laboratoria i centra badawcze.

 

OCEŃ CIEKAWOSTKĘ:
(1 gwiazdka -ciekawostka zupełnie mi się nie podobała,
10 gwiazdek – rewelacyjna ciekawostka, proszę o więcej takich tematów)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (41 votes, average: 8,71 out of 10)

Loading...

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ:

– USTAWA O PRODUKTACH KOSMETYCZNYCH klik

– ZERO – WASTE klik

– BIAŁO – NIEBIESKI KLASYK – HISTORIA KREMU NIVEA klik

 

ŹRÓDŁA:

1. Socio-Economic Contribution of the European Cosmetics Industry klik