TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg INCI
KOMENTARZ DO ANALIZY:
Wiemy, że mężczyźni stanowią mały procent naszych czytelników, ale nie zapominamy o Was. A może i panie zaciekawią się tą analizą, jeśli ich mężowie czy partnerzy (a może i bracia?) to panowie z zarostem? Tym razem nie kosmetyk do wszystkiego, ale żel do mycia twarzy od tołpy.
Na produkt składa się 30 składników, z czego zdecydowana większość (70%) należy do grupy niskiego zagrożenia dla zdrowia, a pozostałe – średniego. Najwyższą notą (4/10) mogą „pochwalić się” 4 substancje (w kolejności występowania na liście wg INCI): kwas salicylowy, kwas mlekowy, kompozycja zapachowa Parfum oraz fenoksyetanol. Kwas salicylowy stosuje się jako konserwant, ale w tym przypadku to podobnie jak kwas mlekowy substancja keratolityczna oraz o działaniu przeciwbakteryjnym (odkażającym). Kwas mlekowy to regulator pH. Oba mogą zwiększać wrażliwość skóry na niekorzystne działanie promieniowania słonecznego oraz podrażnienia i przesuszenia skóry. Parfum to potencjalna mieszanka uczulająca. Fenoksyetanol, konserwant, również łączony jest z podrażnieniami skóry oraz możliwą neurotoksycznością.
%natury wyniósł 67%. W tym miejscu warto wspomnieć o nawilżających maśle shea, glicerynie i kwasie hialuronowym, które znajdują się na samym początku składu, a więc obecne są w największym stężeniu. W pierwszej połowie listy wg INCI znajdziemy również ekstrakt z torfu (Peat Extract), czyli charakterystyczny składnik kosmetyków marki tołpa, który działa nawilżająco, przeciwutleniająco i jest źródłem wielu minerałów. Wyciągi z ryżu (Oryza Sativa Extract) i nasion lnu (Linum Usitatissimum Seed Extract) łagodzą podrażnienia i stany zapalne. Pod koniec składu znajdziemy jeszcze olej słonecznikowy (przeciwutleniacz i emolient) oraz wyciąg z liści rozmarynu, który pobudza krążenie, działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie.
Z siedmiu substancji mogących wywołać alergie skórne, większość znajdziemy pod koniec listy wg INCI (w tym glikol propylenowy i Disodium EDTA). Na 6 składników powinny uważać kobiety w ciąży, ale to raczej ( ;)) nie jest dedykowany im produkt. Właściwości komedogenne (zatykające pory) mogą wykazywać: Sodium Polyacrylate (kontroler lepkości), Glyceryl Stearate SE i Glyceryl Stearate (emulgatory), Isopropyl Myristate (rozpuszczalnik), mocznik (Urea – humektant), glikol propylenowy oraz Caprylyl Glycol (humektant, ale również wykazuje działanie konserwujące).
Z pozostałych składników warto wspomnieć o Cocodimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, które są delikatną substancją myjącą oraz antystatyczną (coś dla włosów zarostu). I jest to tak naprawdę jedyna substancja w składzie, której podstawową funkcją jest oczyszczanie. Inositol, nazywany także witaminą B3, B8 lub B16 (choć nie jest witaminą, a alkoholem polihydroksylowym) działa przeciwzapalnie i wzmacnia cebulki włosów.
Nie da się ukryć, ze pod względem składu jest to kosmetyk delikatny (bez agresywnych surfaktanatów), z substancjami pomagającymi zarówno w pielęgnacji skóry twarzy, jak i zarostu. Jest trochę substancji komedogennych i fenoksyetanol, ale w dużym składzie nie robią one aż tak negatywnego odbioru.
OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
(11 votes, average: 9,18 out of 10)
Loading...
OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg. użytkowników portalu wizaz.pl)
ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)
– Nivea Men Active Clean żel do ciała, twarzy i włosów https://bit.ly/2tPFln7
– tołpa dermo face physio żel do mycia twarzy i oczu https://bit.ly/2tPd0NY
– Mydło Detox od Senkary https://bit.ly/2QxlFhJ
Data analizy: 24.10.2018
Dodaj komentarz