Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg. INCI.

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Płyn lub żel do higieny intymnej to kosmetyk wręcz niezbędny w łazience każdej kobiety. Ich przeznaczenie wymaga, aby cechowały się nie tylko skutecznymi właściwościami myjącymi, ale i oferowały wyjątkowe właściwości dla spełnienia unikalnych potrzeb (skłonność do podrażnień i częste narażenie na niekorzystne działanie mikroorganizmów) tych wrażliwych części ciała. Dziś prezentujemy Łagodny żel do higieny intymnej od polskiej firmy Sylveco, zajmującej się wytwarzaniem kosmetyków naturalnych, zawierających ekstrakty z ziół występujących na terenie Polski. Czy jest to produkt bezpieczny dla zdrowia? Sprawdźcie same 😊

Żel ma 12 składników, należących w większości (75%) do grupy niskiego zagrożenia dla zdrowia (wg. HAZARD SCORE EWG’s Skin Deep Cosmetics Database); nie występują substancje z grupy najwyższego ryzyka. Związkami, którym przypisano najwyższą punktację (4/10), są kwas mlekowy oraz Cocamidopropyl Betaine. Jak pisaliśmy w analizie żelu BIO IQ, stosowanie kwasu mlekowego w kosmetykach jest bezpieczne, gdy pH preparatu wynosi powyżej 3.5. Producent podaje, że pH jego żelu to 3.9, więc jesteśmy powyżej tej wartości. Pamiętajmy jednak o specyfice produktu do higieny intymnej – kwas mlekowy stosuje się, aby uzyskać niskie pH preparatu, na poziomie podobnym do naturalnie panującego w tych okolicach. Kwaśne pH skóry zabezpiecza przed rozwojem drobnoustrojów. Cocamidopropyl Betaine to łagodna substancja myjąca, podobnie jak również obecny w składzie Lauryl Glucoside.

%natury – 67% – na pierwszy rzut oka nie wywiera dużego wrażenia. Jeśli jednak przyjrzymy się tabeli składu INCI z łatwością zauważymy, że substancje, których nie wliczamy do naturalnie występujących w przyrodzie (Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, pantenol, benzoesan sodu), są pochodzenia roślinnego – aczkolwiek zostały przetworzone i w takiej postaci w przyrodzie nie występują.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (No Ratings Yet)

Loading...

 

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– żelu do mycia BIO IQ pure organic dla dzieci: http://bit.ly/2vfEY4K
– żelu pod prysznic ECO Cosmetic: http://bit.ly/2vYiDvj
– uniwersalnego kremu Nivea Soft: http://bit.ly/2vYiDvj

 

Data analizy: 25.08.2017