Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg. INCI.

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Choć to dopiero początek maja, pogoda pozytywnie nas zaskakuje ciepłem i słonecznymi dniami. Wychodząc z domu może myślimy o tym, dlaczego na piękną opaleniznę musimy czekać. I o ile większość z nas omija solaria, to niejedna osoba skusi się na samoopalacz, aby szybciej poczuć klimat lata. Dlatego dziś analizujemy samoopalacz do twarzy niemieckiej firmy Lavera, produkującej certyfikowane (Natrue, więcej o tym certyfikacie na naszym wpisie: https://bit.ly/2FUYb0f) kosmetyki naturalne.

Kosmetyk to 27 składników, z których 59% należy do grupy niskiego zagrożenia dla zdrowia, ale obecne są również (15%) substancje wysokiego ryzyka, z punktacją 7/10. Są to substancje zapachowe z listy tzw. 27 alergenów skórnych: Geraniol, Citral, Coumarin oraz Eugenol.

Blisko 3/4 składników występuje naturalnie w przyrodzie, co jest naprawdę przyzwoitym wynikiem 🙂 Zdecydowana większość substancji ma pochodzenie roślinne.

Konserwantem (i substancją zapachową) jest alkohol benzylowy, związek który może także powodować alergie skórne. Ponieważ jest wymieniony niejako wspólnie z pozostałymi substancjami zapachowymi, można przypuszczać, że w tym kosmetyku pełni głównie te funkcje, zabezpieczenie przed kolonizacją przez mikroorganizmy to współdziałanie tych związków zapachowych.

6 substancji jest komedogennych, w tym występujące wysoko na liście INCI Glycine Soja Oil (emolient dostarczajacy witaminę E) oraz Glyceryl Stearate SE (wygładzający emolient oraz emulgator). Potencjalnie kancerogenne są Tocopherol (wykazano w wysokich dawkach na modelu zwierzęcym) oraz Coumarin. Benzyl Benzoate to związek, na który powinny uważać kobiety w ciąży.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (No Ratings Yet)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg. użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– Chitozan naturalny Sun ✅ 🍀 ❤ http://bit.ly/2m4XgCK
– Lavera Basis Sensitiv żel do mycia twarzy⚠ 🍀 http://bit.ly/2qyTRRR
– AfterSun chłodzący żel pod prysznic po opalaniu✅ 🍀 http://bit.ly/2CMISJG

 

Data analizy: 26.04.2018