Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg. INCI.

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Prezentowaliśmy już Wam kilka żeli do mycia twarzy, dziś kolejny produkt tego rodzaju – Nivea żel do mycia twarzy algi oceaniczne i Hydra IQ, przeznaczony do cery mieszanej i tłustej. Jest to żel – peeling, ponieważ dodatkowo zawiera mikrogranulki oczyszczające.

Kosmetyk zawiera 24 składniki ze wszystkich grup zagrożenia dla zdrowia wg EWG: 8% należy kategorii wysokiego ryzyka, 50% – średniego i 42% – niskiego. Te 8% obejmuje 2 substancje z punktacją 7/10 – Butylphenyl Methylpropional i Geraniol. Oba są składnikami zapachowymi mogącymi wywoływać alergie skórne, a ich maksymalne dopuszczalne stężenie w produktach spłukiwanych to 0,01%.

%natury to 46%, choć większość składników ma pochodzenie roślinne (13) lub zwierzęce (5).

Żel ma w składzie 3 konserwanty: benzoesan sodu, alkohol benzylowy oraz BHT, które mogą być obecne maksymalnie w odpowiednio 2,5%, 1%. BHT jest przeciwutleniaczem (ogranicza utlenianie lipidów obecnych w kosmetyku) oraz substancją zapachową (podobnie jak alkohol benzylowy). Nie jest on wyszczególniony na liście dopuszczonych w UE konserwantów, więc jego obecność w żelu nie może być związana z funkcją konserwującą.

8 substancji określa się jako mogące wywoływać alergie skórne (głównie substancje zapachowe oraz Benzophenone-4 – filtr UV). 5 składników może działać komedogennie, w tym najsilniej ekstrakt z morszczynu. Substancji niewskazanych dla kobiet w ciąży są 4: wspomniane Butylphenyl Methylpropional, BHT i filtr UV oraz uwodorniony olej rycynowy (PEG-40 Hydrogenated Castor Oil). Badania naukowe wskazują potencjalne działanie kancerogenne 3 obecnych tu składników (witaminy E, benzoesanu sodu i BHT), ale w wysokich dawkach (oraz badań tych jest niewiele). Żel jest perfumowany, nie zawiera pochodnych ropy naftowej, silikonów, a stężenie i/lub warunki użycia 10 składników są regulowane prawnie.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (No Ratings Yet)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg. użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– Rumiankowy żel do mycia twarzy Sylveco: http://bit.ly/2yap94u
– żel do mycia twarzy Oczyszczanie Liście Manuka z Ziaji: http://bit.ly/2xdNQMY
– żel do mycia twarzy tołpa dermo face physio: http://bit.ly/2yHzJzz

 

 

Data analizy: 06.12.2017