Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg. INCI.

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Zapewne zauważyliście, że w drogerii dział męski zajmuje znikomą część powierzchni, a oferowane produkty do mycia, to najczęściej produkty 3 w 1, czyli żel do mycia ciała, twarzy i włosów. Co kryje się w takim uniwersalnym produkcie? Sprawdzimy na przykładzie Nivea Men Active Clean.

Nasz kosmetyk zawiera 25 składników ze wszystkich grup zagrożenia dla zdrowia. Większość – 60% – stanowią te określane jako obarczone średnim ryzykiem, 24% niskim i  16% – wysokim. Najwyższą punktacją 7/10 opisuje się składniki zapachowe: Coumarin, Buthylphenyl Methylpropional, Citral, Geraniol. Muszą one być wymienione w składzie, jeśli ich stężenie w produkcie spłukiwanym przekracza 0,01%. Oprócz kumaryny, są to potencjalne alergeny skórne.

%natury to zaledwie 44%. 3 składniki mogą  być pochodzenia zwierzęcego, 14 – roślinnego.

Konserwantów jest aż 5: fenoksyetanol, metylo – i etyloparaben, benzoesan sodu oraz Trisodium EDTA, który wzmacnia działanie konserwantów. Maksymalne dopuszczalne stężenia tych substancji to 1% dla fenoksyetanolu, 0,8% dla mieszaniny parabenów i 2,5% dla benzoesanu sodu (w przeliczeniu na kwas, dla produktów spłukiwanych). Oprócz benzoesanu i EDTA, wszystkie mogą powodować alergie skórne i są niewskazane dla kobiet w ciąży.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (No Ratings Yet)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg. użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– żel pod prysznic Medispirant: http://bit.ly/2zBvGSu
– Nivea Baby Pure&Sensitive, żel do mycia: http://bit.ly/2CNQJr7
– AV witalizujący żel pod prysznic: http://bit.ly/2CM3zpT

 

Data analizy: 13.01.2018