Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg. INCI.

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Wybierając żel pod prysznic, często jedną z głównych cech kosmetyku, na jaki zwracamy uwagę, jest jego zapach. Produkty marki Le Petit Marseillais znane są właśnie ze swoich przyjemnych kompozycji zapachowych. Dziś przyjrzymy się kremowemu żelowi pod prysznic Malina i Piwonia. Marka „Małego Marsylianina” jest francuska, ale należy do światowego koncernu z USA – Johnson & Johnson.
Żel zawiera 21 składników, z których żaden nie został przypisany do grupy wysokiego zagrożenia, a większość (62%) należy do grupy niskiego ryzyka. Najwyższą notę – 5/10 – otrzymały 3 substancje zapachowe z końca listy: Alpha-Isomethyl Ionone, Hexyl Cinnamal, Citronellol. Muszą one być wymienione w składzie kosmetyku spłukiwanego, gdy ich stężenie przekracza 0,01%. Alpha-Isomethyl Ionone to ponadto związek, dla którego znajdziemy informacje, że jest niewskazany dla kobiet w ciąży (jako jedyny w składzie), a Citronellol może działać alergennie.

%natury dla analizowanego żelu wynosi 43%. 2 składniki mogą być pochodzenia zwierzęcego, 11 roślinnego. Wcześniej wspomniane substancje zapachowe znajdziemy w naturze: Hexyl Cinnamal w olejku z rumianku, a Citronellol w trawie cytrynowej, ale również olejku różanym czy geranium. Miejmy jednak świadomość, że oba te związki wytwarzane są na potrzeby przemysłu kosmetycznego na drodze syntezy chemicznej. Tą samą sytuację mamy w przypadku jononów, które znajdziemy w przyrodzie, ale konkretnie użyty Alpha-Isomethyl Ionone to związek powstały w wyniku przekształceń chemicznych. Substancje naturalnie występujące w przyrodzie obejmują także ekstrakty związane z nazwą żelu: Rubus Idaeus Fruit Extract (malina) i Paeonia Officinalis Root Extract (piwonia). Oprócz funkcji zapachowych, malina łagodzi podrażnienia, zapobiega nadmiernemu wydzielaniu łoju przez skórę, a piwonia może działać przeciwutleniająco i przeciwzmarszczkowo. Warto wspomnieć, że alkohol laurylowy, oprócz funkcji myjących, należy do substancji o działaniu nawilżającym.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (No Ratings Yet)

Loading...

 

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– żelu do mycia BIO IQ pure organic dla dzieci: http://bit.ly/2vfEY4K
– żelu pod prysznic ECO Cosmetic: http://bit.ly/2vYiDvj
– uniwersalnego kremu Nivea Soft: http://bit.ly/2vYiDvj

 

Data analizy: 28.08.2017