Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg. INCI.

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Płyny micelarne to popularne kosmetyki oczyszczające. Dziś przyjrzymy się kolejnemu, również od francuskiego producenta, ale tym razem L’Oréal – MIXA optymalna tolerancja.

W skład płynu wchodzi 10 składników, z których 8 należy do grupy niskiego zagrożenia dla zdrowia, a pozostałe 2 – średniego. Z największą oceną 5/10 występuje Poloxamer 184, będący surfaktantem, mogącym tworzyć micele. Może on być toksyczny oraz zanieczyszczony substancjami takimi jak tlenki propylenu i etylenu (powodującymi alergie i zakwalifikowanymi jako kancerogeny) czy 1,4-dioksanem.

Większość składników płynu to substancje syntetyczne, a %natury wynosi 30% (oprócz wody, tylko gliceryna i kwas cytrynowy, odpowiedzialny za utrzymanie pH produktu, występują naturalnie w przyrodzie). 2 substancje mogą być pochodzenia zwierzęcego, 4 – roślinnego.

Konserwantem jest Polyaminopropyl Biguanide (PHMB). Może powodować podrażnienia skóry, został zakwalifikowany, jako podejrzany, o powodowanie raka. Jest to substancja antyseptyczna, stosowana także w produktach do oczyszczania ran czy płynach do soczewek. Maksymalne dopuszczalne stężenie w kosmetykach wynosi 0,3%.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (No Ratings Yet)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg. użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– Bioderma Sensibio H2O płyn micelarny ✅ http://bit.ly/2EymB3f
– Wash łagodny żel do mycia twarzy ✅ 🍀 http://bit.ly/2AAa4pN
– Lavera Basis Sensitiv żel do mycia twarzy⚠ 🍀 http://bit.ly/2qyTRRR

 

Data analizy: 20.02.2018