Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg. INCI.

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Pozostajemy w zimowym klimacie, gdzie większość z nas marzy o tym, aby trochę się ogrzać gdzieś w ciepłych krajach. A coś łatwiej dostępnego – krem do ciała Organic Shop z indyjskim lotosem.

Krem to 17 składników, z których większość zalicza się do grupy niskiego zagrożenia dla zdrowia (71%), a pozostałe 29% to składniki z grupy średniego ryzyka. Najwyższą ocenę 5/10 posiada alkohol benzylowy – konserwant oraz substancja zapachowa, która występuje naturalnie w przyrodzie. Może powodować alergie skórne, maksymalne dopuszczalne stężenie w kosmetykach to 1%.

%natury to także 71%. Wszystkie składniki oznaczone jako o pochodzeniu odzwierzęcym, mogą również pochodzić z roślin. Kosmetyk posiada certyfikat COSMOS NATURAL, co oznacza, że spełnia wszystkie warunki standardu oprócz zawartości składników organicznych w ilości co najmniej 95%.

Pozostałymi dwoma konserwantami jest kwas benzoesowy (komedogenny) oraz sorbowy (może wywoływać alergie). One również występują naturalnie w przyrodzie.

Ostatnią substancją ze składu, mogącą wywoływać alergie skórne jest kompozycja zapachowa Parfum (zwiększone ryzyko, ponieważ nie znajmy jej konkretnego składu). Substancji komedogennych jest 6, w tym występujące na początku listy INCI emolienty: tzw. suchy Isopropyl Palmitate oraz tłuste Glyceryl Stearate SE oraz Cetearyl Alcohol (pochodna ropy naftowej). Nie ma substancji niewskazanych dla kobiet w ciąży oraz potencjalnych kancerogenów.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (No Ratings Yet)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg. użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– Aloe Propolis Shoothing Gel ✅ 🍀 http://bit.ly/2FzN0uj
– EcoLab głęboko oczyszczająca pianka do mycia twarzy http://bit.ly/2lZZenR
– Sylveco Rumiankowy żel do twarzy ✅ http://bit.ly/2wzSl2S

Data analizy: 09.02.2018