Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg. INCI.

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Kosmetyki dla dzieci to prawdziwe wyzwanie – nie tylko dla producentów, ale również dla rodziców, którzy coraz częściej czytają uważnie składy dokonując wyboru. Skóra niemowląt i dzieci do ok. 3 roku życia nie jest w pełni dojrzała – jest delikatniejsza, bardziej podatna na podrażnienia oraz utratę wody. Dziś analizujemy żel do mycia ciała i włosów dla dzieci – Nivea Baby Pure&Sensitive z dodatkiem emolientów.

W składzie żelu nie ma składników z grupy najwyższego zagrożenia dla zdrowia, 64% przypisano do grupy niskiego, a 34% średniego ryzyka. Najwyższą ocenę 4/10 posiadają Cocamidopropyl Betaine oraz Parfum. Ta pierwsza substancja może być zanieczyszczona (pozostałości po syntezie) związkami powodującymi podrażnienia, np. DMAPA oraz w obecności czynników nitrozujących formować toksyczne nitrozoaminy (w składzie kosmetyku z tą pochodną betainy nie może być związków nitrozujących). Dlatego wytwórcy zobowiązani są dbać o czystość chemiczną składników.

%natury to zaledwie 36%, choć większość składników ma pochodzenie odzwierzęce (2) lub roślinne (8). Zwolennicy substancji występujących w naturze nie będą więc ukontentowani. Ale pamiętajmy, że substancje syntetyczne nie są z definicji złe (np. pantenol, choć w tym produkcie nieobecny).

Jedynym konserwantem jest benzoesan sodu, którego maksymalne dopuszczalne stężenie wynosi 0,5% (w przeliczeniu na kwas benzoesowy). Jest on również potencjalnym kancerogenem, ale nie ma wystarczającej liczby dowodów naukowych, aby prawnie zakwalifikować go jako substancję rakotwórczą. Oprócz wspomnianej pochodnej betainy oraz kompozycji zapachowej (Parfum) alergie skórne może powodować Sodium Myreth Sulfate. Jest on niewskazany dla kobiet w ciąży i w kosmetykach dla dzieci, jest komedogenny i może być zanieczyszczony 1,4 – dioksanem (szkodliwym produktem ubocznym syntezy, ale łatwo odparowującym ze skóry). Kosmetyk nie zawiera silikonów, pochodnych ropy naftowej; stężenie i/lub warunki użycia 6 składników są regulowane prawnie.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (No Ratings Yet)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg. użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– BIO IQ żel do mycia dla dzieci: http://bit.ly/2vfEY4K
– Dziurawiec YOPE żel pod prysznic: http://bit.ly/2wlFSgK
– Medispirant (Aflofarm) żel pod prysznic: http://bit.ly/2ibG39v

 

Data analizy: 06.12.2017