Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg. INCI.

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Polskie firmy produkujące kosmetyki naturalne chętnie sięgają po rośliny znane ze swoich właściwości leczniczych. Dziś analizujemy żel pod prysznic od YOPE – Dziurawiec.

Żel składa się z 13 składników należących do grupy niskiego (69%) i średniego (31%) zagrożenia dla zdrowia. Najwyższą punktację 4/10 otrzymała Cocamidopropyl Betaine oraz kompozycja zapachowa Parfum. Cocamidopropyl Betaine jest uznany za środek myjący łagodny dla skóry i błon śluzowych. Opisywane w literaturze działanie drażniące lub alergiczne może być związane nie tylko z tą betainą , ale również możliwymi zanieczyszczeniami w tym składniku, istnieje również zagrożenie związane z możliwością powstawania nitrozoamin. A Parfum to jak wiecie niezidentyfikowana dla konsumenta kompozycja zapachowa, nie możemy więc przewidzieć jej działania na skórę.
Wyszczególniona wyżej betaina, która stanowi jeden z głównych składników tego produktu, może budzić dylematy świadomego konsumenta. Pisaliśmy o niej już wcześniej przy okazji analizy żelu pod prysznic marki Le Petit Marseillais http://bit.ly/2glfPQc. M.in. warto zaznaczyć, ze została uznana za alergen roku przez renomowane amerykańskie stowarzyszenie American Contact Dermatitis Society. Zachęcamy do zapoznania się z tamtejszą charakterystyką.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (No Ratings Yet)

Loading...

 

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– żelu do twarzy Liście Manuka od Ziaji: http://bit.ly/2xdNQMY
– żelu pod prysznic Le Petit Marseillias Malina i Piwonia: http://bit.ly/2f3FZdB
– żelu do mycia dla dzieci BIO IQ: http://bit.ly/2vfEY4K

Data analizy: 14.09.2017