Źródło zdjęcia: link
Lubię to!

Starzenie – to jeden z tych tematów kosmetycznych, co do którego wolelibyśmy, by nas nie dotyczył. Nie jest to jednak możliwe. Rynek kosmetyczny oferuje szeroką gamę produktów przeciwstarzeniowych. Jednak nowe trendy kosmetyczne wskazują,  że samo anty-aging, to już za mało i powinniśmy skupić się raczej na „better aging” – lepszym starzeniu się.

Zacznijmy od tego, jakie oświadczenia umieszczają producenci na kosmetykach anty-aging. „Pozwala wyglądać młodziej”, „nawilża starzejącą się skórę”, „wygładza zmarszczki”, „redukuje oznaki starzenia”, „pomaga zapobiegać oznakom starzenia”, „spowalnia procesy starzenia” – to tylko niektóre z nich. Co ciekawe, w Kanadzie pewne oświadczenia są niedozwolone w reklamach i umieszczaniu na produktach, m.in. „zapobiega starzeniu”, „zatrzymuje starzenie”, „spowalnia starzenie”, „stymuluje syntezę kolagenu”, „zapewnia efekt jak po zabiegu chirurgicznym”. Należy jednak poprawnie rozróżniać „leczenie” od „profilaktyki”. Zapobieganie (profilaktyka) to redukowanie oznak starzenia (a nie samego starzenia!), natomiast leczenie odnosi się do naprawy tych symptomów starzenia, które już wystąpiły. W oświadczeniach anty-aging czasem ciężko jest takiego podziału dokonać.

Skoro oświadczenia anty-aging mogą być nawet ze sobą sprzeczne, jak koncept jest właściwy?

 

OCEŃ CIEKAWOSTKĘ:
(1 gwiazdka -ciekawostka zupełnie mi się nie podobała,
10 gwiazdek – rewelacyjna ciekawostka, proszę o więcej takich tematów)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (71 votes, average: 9,15 out of 10)

Loading...

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ:

– JAK STARZEJE SIĘ SKÓRA? klik

– JAKIE SKŁADNIKI POZWOLĄ „ZATRZYMAĆ MŁODOŚĆ”? klik

– JAK OPALANIE NA SOLARIUM SZKODZI ZDROWIU? klik

 

ŹRÓDŁA:

1. Guidelines for Cosmetic Advertising and Labelling Claims, dostęp [09.09.2019] klik

2. Grabenhofer, 6 New Trends in Cosmetic Technology, 2017, Cosmetics&Toiletreis, dostęp [09.09.2019] klik

3. Lintner, Better Aging vs. Anti-Aging, 2019, SpecialChem, dostęp [09.09.2019] klik

4. Heiser, How to choose the best anti-aging products, according to these dermatologists, 2019, NBCnews, dostęp [09.09.2019] klik