Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg INCI

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Nawilżanie skóry to jeden z podstawowych kroków codziennej jej pielęgnacji. Mleczko Botanic Formula od Bielendy ma ją dodatkowo zregenerować i odżywić. Zajrzyjmy do składu.

Blisko 80% z 33 składników należy do grupy niskiego zagrożenia dla zdrowia, 6 składników – średniego, a jeden – wysokiego. Tym ostatnim jest kompozycja zapachowa Parfum. Jest to wynik tego, że Parfum może zawierać wiele, potencjalnie alergennych, substancji, które nie są ujawnione. Limonene i Linalool to alergeny zapachowe, których stężenie w tym produkcie wynosi co najmniej 0,001% (od tego progu w przypadku kosmetyków pozostających na skórze, alergeny zapachowe muszą być wymienione w składzie, ale dotyczy to tylko 26 substancji – ich listę znajdziecie tutaj klik). Do składników średniego ryzyka zaliczają się trzy z czterech konserwantów: alkohol benzylowy, benzoesan sodu i sorbinian potasu (pierwszy i ostatni może uczulać) oraz przeciwutleniacz – Tocopheryl Acetate.

Producent deklaruje, że 96% składników, jest pochodzenia naturalnego. Po pierwsze brawo za użycie wyrażenia „pochodzenia naturalnego” zamiast „naturalnych” – nie tylko obejmuje ono więcej substancji, ale nie jest też tak kontrowersyjne, jak „naturalne”, kiedy tak naprawdę każdy ową naturalność może sobie różnie definiować (napisaliśmy o tym tutaj klik). Nasz parametr %natury wskazuje, że składników występujących naturalnie w przyrodzie jest 55% (% jakościowy). Są to przede wszystkim emolienty:

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (13 votes, average: 8,85 out of 10)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– Masło do ciała dla Królewny od Miodowej Mydlarni klik

– Mus lniany od Savon Cosmetics klik

– Truskawkowy kusiciel balsam do ciała od BodyBoom klik

 

Data analizy: 31.07.2019