Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg INCI

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Dezodoranty i antyperspiranty, choć działają podobnie, to jednak dwa różne produkty, o czym niestety zapominamy (lub nie wiemy) my sami, a niewiedzę tę wykorzystują producenci kosmetyków. Dezodorant maskuje lub/i niweluje nieprzyjemny zapach i działa przeciwbakteryjnie, natomiast antyperspirant dodatkowo ogranicza wydzielanie potu. Substancjami o właściwościach blokujących wydzielanie potu są sole aluminium, których z definicji nie zawierają dezodoranty. Nie dajcie się więc nabrać na deklaracje „0% aluminium” na dezodorantach – one i tak nigdy ich nie zawierają 🙂 Tymczasem sprawdźmy, co siedzi w antyperspirancie VICHY.

Siedem z 11 składników należy do grupy niskiego zagrożenia dla zdrowia, 3 – średniego, a jeden – Parfum – wysokiego. Kompozycja zapachowa uznawana jest za składnik wysokiego ryzyka, ponieważ jest mieszaniną niezidentyfikowanych dla konsumenta substancji zapachowych, które mogą uczulać. A ponieważ nie wiadomo, co w niej jest, nie można w razie konieczności tej substancji unikać. W antyperspirancie kompozycja zapachowa pomaga w maskowaniu nieprzyjemnego zapachu, który jest wynikiem metabolizmu bakterii żerujących w pocie (sam czysty pot nie pachnie).

Oprócz wody, jeszcze dwie substancje występują naturalnie w przyrodzie. Perlite, czyli perlit lub inaczej szkło wulkaniczne, jest bardzo dobrym pochłaniaczem wilgoci. Głównymi substancjami składającymi się na ten minerał są krzemionka i tlenek glinu. Jedynym ekstraktem roślinnym jest Rosa Gallica Extract/ Rosa Gallica Flower Extract, czyli mieszanina ekstraktu z całości róży francuskiej i jej kwiatów. Nie tylko nadaje zapach, ale również działa antyseptycznie i kojąco.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (13 votes, average: 8,85 out of 10)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– Nivea Dry Comfort antyperspirant w kulce klik

– Dove 0% aluminium dezodorant w kulce klik

– Dezodorant botaniczny bezzapachowy od Organic Life klik

 

Data analizy: 30.07.2019