Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg INCI

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Biolove to marka kosmetyków tego samego producenta, który odpowiada za markę Nacomi. Sezon na owoce leśne trwa, postanowiliśmy więc zajrzeć do składu kremu do rąk Biolove właśnie z takim napisem na opakowaniu.

W składzie znajduje się 15 składników, z których prawie 3/4 należy do grupy niskiego zagrożenia dla zdrowia, 3 składniki – średniego, a jeden – wysokiego. Tym ostatnim jest Parfum, czyli niezidentyfikowana dla konsumenta mieszanina substancji zapachowych i ich rozpuszczalników, potencjalnie alergenna, znajdziemy ją w połowie listy wg INCI. Do grupy średniego ryzyka zaliczany jest Limonen będący alergenem zapachowym; ponieważ jest wymieniony w składzie, jego stężenie w kremie wynosi co najmniej 0,001%. Uczulać mogą również alkohol benzylowy (konserwant i substancja zapachowa) oraz octan tokoferolu – przeciwutleniacz.

Nieco ponad połowę składników znajdziemy naturalnie w przyrodzie. Nie ma tam żadnych ekstraktów roślinnych. Umieszczenie na opakowaniu kosmetyku hasła typu „owoce leśne” może sugerować, że w jego składzie znajdziemy ekstrakt z jagód, malin albo jeżyn. Niestety w opisie kremu na stronie sprzedawcy oświadczono jednoznacznie „o zapachu owoców leśnych”. Przy zakupach może nam jednak to gdzieś umknąć… Nie mniej jednak substancjami występującymi naturalnie w przyrodzie są emoleinty: olej sojowy (Glycine Soja Oil) – emolient, zmiękczający skórę, gliceryna – humektant, alkohol cetylowy (emolient okluzyjny), Glyceryl Stearate (emulgator), kwas stearynowy oraz substancje zapachowe limonen i alkohol benzylowy.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (13 votes, average: 8,85 out of 10)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– HEMP krem do rąk Konopia Siewna do zadań specjalnych od The Body Shop klik

– Krem do rąk z trawą cytrynową od Domowy Kosmetyk klik

– Neutrogena Formuła Norweska skoncentrowany krem do rąk od Johnson&Johnson klik

 

 

Data analizy: 01.08.2019