TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg INCI
KOMENTARZ DO ANALIZY:
Biolove to marka kosmetyków tego samego producenta, który odpowiada za markę Nacomi. Sezon na owoce leśne trwa, postanowiliśmy więc zajrzeć do składu kremu do rąk Biolove właśnie z takim napisem na opakowaniu.
W składzie znajduje się 15 składników, z których prawie 3/4 należy do grupy niskiego zagrożenia dla zdrowia, 3 składniki – średniego, a jeden – wysokiego. Tym ostatnim jest Parfum, czyli niezidentyfikowana dla konsumenta mieszanina substancji zapachowych i ich rozpuszczalników, potencjalnie alergenna, znajdziemy ją w połowie listy wg INCI. Do grupy średniego ryzyka zaliczany jest Limonen będący alergenem zapachowym; ponieważ jest wymieniony w składzie, jego stężenie w kremie wynosi co najmniej 0,001%. Uczulać mogą również alkohol benzylowy (konserwant i substancja zapachowa) oraz octan tokoferolu – przeciwutleniacz.
Nieco ponad połowę składników znajdziemy naturalnie w przyrodzie. Nie ma tam żadnych ekstraktów roślinnych. Umieszczenie na opakowaniu kosmetyku hasła typu „owoce leśne” może sugerować, że w jego składzie znajdziemy ekstrakt z jagód, malin albo jeżyn. Niestety w opisie kremu na stronie sprzedawcy oświadczono jednoznacznie „o zapachu owoców leśnych”. Przy zakupach może nam jednak to gdzieś umknąć… Nie mniej jednak substancjami występującymi naturalnie w przyrodzie są emoleinty: olej sojowy (Glycine Soja Oil) – emolient, zmiękczający skórę, gliceryna – humektant, alkohol cetylowy (emolient okluzyjny), Glyceryl Stearate (emulgator), kwas stearynowy oraz substancje zapachowe limonen i alkohol benzylowy.
Drugim z konserwantów jest kwas dehydrooctowy. Oba są dopuszczone w kosmetykach naturalnych (więcej o konserwantach w kosmetykach naturalnych znajdziecie w naszym wpisie tutaj klik). W kremie znajduje się także pantenol – substancja nawilżająca, regenerująca, łagodząca, przeciwzapalna. Caprylic/Capric Triglyceride to emolient i substancja odpowiadająca za lepkość produktu, alkohol cetearylowy również tworzy nawilżającą warstwę na powierzchni skóry i może być pochodną przetwórstwa ropy naftowej (podobnie jak alkohol cetylowy, i oba podobnie mogą być także pozyskiwane ze źródeł roślinnych lub odzwierzęcych). Sodium Lauroyl Glutamate najczęściej kojarzy się z detergentami (i słusznie), ale tutaj działa zmiękczająco na skórę.
W kremie do rąk Biolove nie ma niespodzianek – gliceryna plus tłuste emolienty zawsze sprawdzają się w kremach do rąk. Szkoda tylko, że te owoce leśne to tylko w formie zapachu…
OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
(13 votes, average: 8,85 out of 10)
Loading...
OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg użytkowników portalu wizaz.pl)
- Średnia ocena użytkowników: 5/ 5 (1 recenzja)
- Link do portalu wizaz.pl: klik
- Wybrane zalety:
– nie pozostawia tłustej warstwy,
– wydajny,
– miły zapach
- Wybrane wady:
– za rzadka konsystencja
Nasz komentarz do oceny użytkowników wizaz.pl:
Mimo dużej ilości tłustych emolientów, nie pozostawia tłustej warstwy.
ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)
– HEMP krem do rąk Konopia Siewna do zadań specjalnych od The Body Shop klik
– Krem do rąk z trawą cytrynową od Domowy Kosmetyk klik
– Neutrogena Formuła Norweska skoncentrowany krem do rąk od Johnson&Johnson klik
Data analizy: 01.08.2019
Dodaj komentarz