Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg INCI

KOMENTARZ DO ANALIZY:

O ile pamiętamy o stosowaniu filtrów UV na twarz i ciało, często zapominamy, że ustom również potrzebna jest ochrona przeciwsłoneczna. A kto może znać się lepiej na takich produktach, jak nie Australijczycy? Ale niech nie zwiedzie Was nazwa tego balsamu do ust, ani sympatyczny miś koala na opakowaniu – to amerykańska firma produkuje balsam Australian Gold o SPF 30.

W składzie znajdziemy aż 34 składniki, z których większość (65%) należy do grupy niskiego zagrożenia dla zdrowia, 29% – średniego, a do wysokiego kwalifikuje się dwie substancje: Benzophenone – 3 oraz Propylparaben. Benzophenone -3 to filtr UV, absorbujący promieniowanie z zakresu UVB i części UVA. Jest filtrem stabilnym, ale przenikającym (w tym do mleka matek karmiących piersią), podejrzewany jest o działanie jako dysruptor endokrynny i fotouczulacz. Propylparaben (występuje tu razem z Methylparabenem) jest konserwantem. Parabeny cieszą się złą opinią wśród konsumentów, ale w świetle badań naukowych jest ona nieuzasadniona. Żadne z oskarżeń o działanie kancerogenne czy wpływ na układ hormonalny nie znajdują potwierdzenia, podobnie jak fakt, że bardzo rzadko uczulają (zostały ogłoszone NIE-alergenem roku 2019). Omówienie parabenów w kosmetykach znajdziecie w naszym poście tutaj klik.

44% składników (% jakościowy) znajdziemy naturalnie w przyrodzie. Ekstraktów roślinnych musimy jednak szukać na końcu składu. Znajdziemy tu oleje: słonecznikowy, jojoba i z pestek granatu, które nie tylko są emolientami, ale również przeciwutleniaczami. Kondycjonująco działają ekstrakty: z liści aloesu (nawilża, łagodzi), nagietka (przeciwzapalnie), z płucnicy islandzkiej (antyseptyczne), z lipy (zmiękcza, łagodzi), z lukrecji (regeneruje), z korzenia gorzknika (antyspetyczne).

Skoro jest to produkt ochrony przeciwsłonecznej, przyjrzyjmy się filtrom UV.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (13 votes, average: 8,85 out of 10)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg użytkowników portalu wizaz.pl)

 

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– Pomarańczowy balsam do ust Fresh&Natural klik

– DAX SUN Rodzinna emulsja do opalania dla dorosłych i dzieci SPF30 klik

– Mleczko do opalania w sprayu dla dzieci SPF30 od Aubrey Oragnics klik

 

Data analizy: 26.07.2019