TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg INCI
KOMENTARZ DO ANALIZY:
Jakość, środowisko, przejrzystość – to filozofia marki Feel Free. I nie sposób się nie zgodzić, że obecnie konsumenci oczekują nie tylko wysokiej jakości produktów, ale również zwiększyła się ich świadomość z zakresu ochrony przyrody oraz oświadczeń na kosmetykach. Pianka oczyszczająca tej marki przeznaczona jest do wszystkich typów cery.
Zawiera 19 składników, z których 68% należy do grupy niskiego zagrożenia dla zdrowia, 26% – średniego, a obecność kompozycji zapachowej Parfum powoduje, że pojawił się również „pasek” przynależności do grupy wysokiego zagrożenia. Parfum to niezidentyfikowana dla konsumenta mieszanina substancji zapachowych i ich rozpuszczalników/stabilizatorów, potencjalnie uczulająca. Składnikami średniego ryzyka są konserwanty: sorbinian potasu (możliwie alergenny), benzoesan sodu oraz alkohol benzylowy (również może uczulać). Linalool to substancja zapachowa, jeden z 26 alergenów zapachowych, które muszą być wyszczególnione na etykiecie produktu, jeśli ich stężenie wynosi co najmniej 0,01% (dla produktów spłukiwanych). D-Limonene to jedna z „odmian” limonenu (limonen jest cząsteczką optycznie czynną i występuje jako enancjomer D, L lub ich mieszanina). Jednak również D-Limonen uznany jest za alergenny, nawet jeśli reakcje alergiczną powoduje utleniona forma limonenu, nie można stwierdzić, czy jest to forma D czy L.
Producent podaje, że 97,92% składników jest pochodzenia naturalnego, z czego 11,95% pochodzi z rolnictwa ekologicznego. Nasz wskaźnik %natury pokazuje 68%, ponieważ m.in. mimo pochodzenia roślinnego, naturalnie w przyrodzie nie występuje Decyl i Lauryl Glucoside i Cocamidopropyl Betaine, czyli substancje myjące. Glukozydy to łagodniejsze detergenty niż często spotykane siarczany (detergenty z „sulfate” w nazwie), więcej o nich znajdziecie w naszym wpisie tutaj klik. Z kolei Cocamidopropyl Betaine uznawana jest za możliwy alergen.
Nie zabrakło w składzie również ekstraktów. Już na 3. pozycji znajdziemy sok aloesowy (Aloe Barbadensis Leaf Juice), który silnie nawilża oraz działa łagodząco przy podrażnieniach i stanach zapalnych. Hydrolat lawendowy (Lavandula Angustifolia Flower Water) oprócz właściwości antyseptycznych, tonizuje i przyspiesza regenerację naskórka. Ekstrakt z korzenia lukrecji (Glycyrrhiza Glabra Root Extract) zmniejsza zaczerwienienia i przyspiesza gojenie, a wyciąg z korzeni prawoślazu (Althaea Officinalis Root Extract) zmiękcza i wygładza skórę oraz działa przeciwzapalnie. Znajdziemy tu także ekstrakty z dwóch owoców – cytryny (Citrus Limon) i jabłka (Pyrus Malus). Oba zawierają substancje przeciwutleniające, ten pierwszy rozjaśnia przebarwienia, a drugi – nawilża skórę. Jabłka są bogatym źródłem kwasów AHA (alfa-hydroksykwasów), które nie tylko dobrze nawilżają, ale również stymulują regenerację naskórka i zwiększają elastyczność skóry.
W składzie pianki brak „wypełniaczy” – oprócz ekstraktów, substancji myjących i konserwantów, znajdziemy jeszcze tylko nawilżającą glicerynę (również rozpuszczalnik) oraz kwas cytrynowy, regulujący pH oraz chelator. Nie zapominajmy również o certyfikacje EcoCert, który gwarantuje pewną jakość kosmetyków naturalnych, poprzez spełnienie określonych wymagań co do kompozycji i surowców.
OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
(13 votes, average: 8,85 out of 10)
Loading...
OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg użytkowników portalu wizaz.pl)
- Średnia ocena użytkowników: 4,2/ 5 (13 recenzji)
- Link do portalu wizaz.pl: klik
- Wybrane zalety:
– dobrze zmywa makijaż,
– wydajność,
– nie podrażnia
- Wybrane wady:
– wysusza,
– nie radzi sobie z kosmetykami do makijażu oczu,
– zapach
Nasz komentarz do oceny użytkowników wizaz.pl:
Na „najcięższe” zabrudzenia najskuteczniejsze są anionowe detergenty, których w składzie pianki nie ma, stąd możliwe problemy przy zmywaniu najbardziej odpornych części makijażu.
ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)
– Nawilżająca bio pianka do mycia twarzy Kantola Gurdlina Japońska od Orientany klik
– Anti-Blemish Solution Antybakteryjna Pianka Oczyszczająca od Clinique klik
– EcoLab głęboko oczyszczająca pianka do mycia twarzy klik
Data analizy: 09.07.2019
Dodaj komentarz