Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg INCI

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Jakość, środowisko, przejrzystość – to filozofia marki Feel Free. I nie sposób się nie zgodzić, że obecnie konsumenci oczekują nie tylko wysokiej jakości produktów, ale również zwiększyła się ich świadomość z zakresu ochrony przyrody oraz oświadczeń na kosmetykach. Pianka oczyszczająca tej marki przeznaczona jest do wszystkich typów cery.

Zawiera 19 składników, z których 68% należy do grupy niskiego zagrożenia dla zdrowia, 26% – średniego, a obecność kompozycji zapachowej Parfum powoduje, że pojawił się również „pasek” przynależności do grupy wysokiego zagrożenia. Parfum to niezidentyfikowana dla konsumenta mieszanina substancji zapachowych i ich rozpuszczalników/stabilizatorów, potencjalnie uczulająca. Składnikami średniego ryzyka są konserwanty: sorbinian potasu (możliwie alergenny), benzoesan sodu oraz alkohol benzylowy (również może uczulać). Linalool to substancja zapachowa, jeden z 26 alergenów zapachowych, które muszą być wyszczególnione na etykiecie produktu, jeśli ich stężenie wynosi co najmniej 0,01% (dla produktów spłukiwanych). D-Limonene to jedna z „odmian” limonenu (limonen jest cząsteczką optycznie czynną i występuje jako enancjomer D, L lub ich mieszanina). Jednak również D-Limonen uznany jest za alergenny, nawet jeśli reakcje alergiczną powoduje utleniona forma limonenu, nie można stwierdzić, czy jest to forma D czy L.

Producent podaje, że 97,92% składników jest pochodzenia naturalnego, z czego 11,95% pochodzi z rolnictwa ekologicznego. Nasz wskaźnik %natury pokazuje 68%, ponieważ m.in. mimo pochodzenia roślinnego, naturalnie w przyrodzie nie występuje Decyl i Lauryl Glucoside i Cocamidopropyl Betaine, czyli substancje myjące. Glukozydy to łagodniejsze detergenty niż często spotykane siarczany (detergenty z „sulfate” w nazwie), więcej o nich znajdziecie w naszym wpisie tutaj klik. Z kolei Cocamidopropyl Betaine uznawana jest za możliwy alergen.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (13 votes, average: 8,85 out of 10)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– Nawilżająca bio pianka do mycia twarzy Kantola Gurdlina Japońska od Orientany klik

– Anti-Blemish Solution Antybakteryjna Pianka Oczyszczająca od Clinique klik

– EcoLab głęboko oczyszczająca pianka do mycia twarzy klik

 

Data analizy: 09.07.2019