Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg INCI

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Nie ma jednego idealnego żelu pod prysznic. Jedni wolą produkty o intensywnym zapachu, inni lubią, gdy dobrze się pienią, kolejni doceniają kremową konsystencję. Co znajdziemy w żelu Alterra Bio-Pomelo?

22 na 26 składników należy do grupy niskiego zagrożenia dla zdrowia, po 2 do średniego i wysokiego ryzyka. W ostatniej grupie znajduje się kompozycja zapachowa Parfum (producent podaje, że to naturalne olejki eteryczne), potencjalnie alergenna, ponieważ nie znamy ile i jakie substancje wchodzą w jej skład. Na liście składników wg INCI Parfum znajdziemy już na 7. miejscu, co jest pozycją dość wysoką. Limonen i Citral, które wchodzą w skład olejków eterycznych, są alergenami zapachowymi i obowiązkiem jest ich umieszczenie w wykazie składników, jeśli ich stężenie wynosi co najmniej 0,01% (dla produktu spłukiwanego). Do grupy średniego ryzyka należy wodorotlenek sodu (Sodium Hydorxide), substancja regulująca pH, mogąca podrażniać, ale raczej gdy występuje w dużym stężeniu, tutaj natomiast znajdziemy ją na końcu składu.

62% składników znajdziemy naturalnie w przyrodzie. Zatrzymajmy się przy ekstraktach. Wyciąg z kwiatów karaibskiej plumerii (Plumeria Alba Flower Extract) może działać kondycjonująco, ale pełni przede wszystkim funkcje zapachowe. Wyciąg z owoców grejpfruta (Citrus Paradisi Fruit Extract) dzięki dużej zawartości witaminy C ma działanie keratolityczne i tonizujące, a ekstrakt ze skórki słodkiej pomarańczy (Citrus Aurantium Dulcis Peel Extract) działa łagodząco w przypadku stanów zapalnych czy obrzęków. Gdzie pomelo zapytacie? Nazwa systematyczna pomelo to Citrus maxima lub Aurantium maximum, czyli pomarańcza olbrzymia. Jest to przodek grejpfruta, który jest właśnie krzyżówką pomelo ze słodką pomarańczą. Ekstraktu z pomelo nie ma w składzie, ale są bliskie mu wyciągi z owoców cytrusowych. Naturalnymi substancjami nawilżającymi są Betaina i Sodium PCA, będący składnikiem naturalnego czynnika nawilżającego skóry.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (14 votes, average: 8,93 out of 10)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– Alterra żel pod prysznic Rokitnik BIO i olejek arganowy BIO klik

– Regenerujący żurawinowy żel pod prysznic od Pat&Rub  klik

– beBIO Naturalny żel pod prysznic Chia i Kwiat Japońskiej Wiśni klik

 

 

Data analizy: 09.07.2019