Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg INCI

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Filozofia marki PURE od Clochee łączy naturalne surowce, oświadczenie etyczne „wolne od okrucieństwa” (nie można używać sformułowania o nietestowaniu na zwierzętach, ponieważ jest to praktyka zakazana w całej UE) i skuteczne składniki. My przyglądamy się normalizującemu żelowi do mycia twarzy.

Zawiera on 22 składniki, które w większości (64%) można przypisać do grupy niskiego zagrożenia dla zdrowia, 27% – średniego, a 2 składniki należą do grupy wysokiego ryzyka. Są to kompozycja zapachowa Parfum (ponieważ zawiera niezidentyfikowane dla konsumenta, ale potencjalnie alergenne substancje) oraz Geraniol – substancja zapachowa, mogąca uczulać. Wśród składników średniego ryzyka znajdują się: Cocamidopropyl Betaine (substancja myjąca, możliwie alergenna), kwas salicylowy (skuteczny w walce z trądzikiem, ale mogący podrażniać i zwiększać wrażliwość skóry na słońce), benzoesan sodu, sorbinian potasu i alkohol benzylowy (konserwanty) oraz Citronellol (jeden z tzw. 26 alergenów zapachowych).

Skład żelu ma być wolny od syntetycznych substancji, ale %natury wyniósł 68%. Otóż dlatego, że część składników ma pochodzenie naturalne, ale jako takie w przyrodzie nie występują.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (14 votes, average: 8,71 out of 10)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– Anti-Blemish Solution Antybakteryjna Pianka Oczyszczająca od Clinique klik

– Nivea żel do mycia twarzy algi oceaniczne i Hydra IQ klik

– Oczyszczanie liście Manuka żel do twarzy od Ziaji klik

 

 

Data analizy: 26.06.2019