Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg INCI

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Love Beauty and Planet to nowa marka kosmetyków należąca do koncernu Unilever – wegańskie formuły, pozyskiwanie surowców na zasadach zrównoważonego rozwoju i opakowania wykonane w całości z materiałów z recyklingu i nadające się w 100% do ponownego przetworzenia. Jak bardzo my zakochamy się w składzie szamponu do włosów cienkich?

Na etykiecie produktu widnieje 19 składników wg INCI, 58% z nich należy do grupy niskiego zagrożenia dla zdrowia, 37% – średniego, a jeden składnik – Parfum – wysokiego. Kompozycję zapachową pozycjonuje się w ten sposób, ponieważ jest to mieszanina nieznanych dla konsumenta substancji zapachowych, które potencjalnie mogą być alergenne. Obecnie obowiązek prawny obliguje do umieszczania w wykazie składników tylko tych substancji zapachowych, które znajdują się na liście tzw. 26 alergenów zapachowych – w tym produkcie są to Hexyl Cinnamal, Limonene i Lianool, których stężenie wynosi tu co najmniej 0,01% (warunek dla kosmetyków spłukiwanych).

Do grupy średniego zagrożenia dla zdrowia należą również substancje myjące – Sodium Laureth Sulfate i Cocamidopropyl Betaine. SLES jest łagodniejszy dla skóry niż SLS, ale nadal uważa się go za detergent drażniący (więcej o SLES i SLS w naszym wpisie tutaj klik). Cocamidopropyl Betaine zalicza się do raczej łagodnych detergentów, choć równocześnie może powodować uczulenia. Do „żółtej” grupy zalicza się także konserwant dopuszczony do używania w kosmetykach naturalnych benzoesan sodu oraz wodorotlenek sodu, będący regulatorem pH. Może on podrażniać skórę, ale w przypadku, gdy pH produktu jest większe niż 10; w kosmetykach spłukiwanych, takich jak szampon, jego kontakt ze skórą jest ograniczony czasowo, co również zmniejsza ryzyko wystąpienia niepożądanego efektu.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (13 votes, average: 8,85 out of 10)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– Szampon w kostce Dzikie Zioła od Lamazuna klik

– Renokin szampon rewitalizujący od Caregen klik

– Jantar ultradelikatny szampon w piance od Farmony klik

 

Data analizy: 09.07.2019