Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg INCI

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Czy Japonia leży dostatecznie daleko na wschód, aby składniki z roślin w niej rosnących, nazwać orientalnymi? Wydaje się, że tak. Osoby, którym być może znudziły się standardowe żele do mycia twarzy, mogą zwrócić uwagę na piankę Orientana z wyciągiem z owoców z gurdliny japońskiej (roślina z rodziny dyniowatych).

Pianka to 18 składników, z których blisko 80% należy do grupy niskiego zagrożenia dla zdrowia, trzy składniki należą do średniego, a jeden – wysokiego ryzyka. Tym ostatnim jest kompozycja zapachowa Parfum – niezidentyfikowana mieszanina potencjalnie alergennych substancji zapachowych (jeśli chcesz wiedzieć, skąd tak wysoka ocena dla Parfum, zajrzyj do naszego wpisu tutaj klik). Trzy substancje zapachowe – alkohol benzylowy (który jest również konserwantem), Hexyl Cinnamal i Limonene należą do tzw. 26 alergenów zapachowych i ponieważ zostały wymienione w składzie, ich stężenie w produkcie wynosi co najmniej 0,01% (dla produktów spłukiwanych).

Z napisu na opakowaniu „100% nature” wydawać by się mogło, że %natury będzie wysoki, tymczasem wyniósł zaledwie 44%. A jest to wynik tego, że o ile prawie wszystkie składniki pianki mają przynajmniej pochodzenie roślinne, o tyle naturalnie w przyrodzie spotkamy tylko 7 (w tym wodę i glicerynę). I tak Biosaccharide Gum-1 to substancja żelująca i filmotwórcza (nawilżająca), otrzymywana poprzez fermentację sorbitolu, pozyskiwanego z soi lub kukurydzy. Umieszczona w nazwie gurdlina japońska to według INCI Trichosanthes Kirilowii Fruit Extract. Ekstrakt ten wzmacnia funkcje barierowe skóry, nawilża ją i poprawia mikrokrążenie.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (14 votes, average: 8,93 out of 10)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– Anti-Blemish Solution Antybakteryjna Pianka Oczyszczająca od Clinique klik

– EcoLab głęboko oczyszczająca pianka do mycia twarzy klik

– CIEN Food for Skin żel micelarny do mycia twarzy z pigwą klik

 

Data analizy: 25.06.2019