Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg INCI

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Oprócz codziennej pielęgnacji skóry, zdarzają się sytuacje, kiedy wymaga ona dodatkowej troski, czy to ze względu na podrażnienia po opalaniu lub zabiegach kosmetycznych lub przy problemach skórnych. Regenerujący żel od Invex Remedies ma pomóc nam w takich wypadkach.

Żel zawiera tylko 8 składników, z których tylko jeden należy do grupy wysokiego zagrożenia dla zdrowia, a pozostałe – niskiego. Tym najbardziej „kłopotliwym” jest kwas borowy – Boric Acid, konserwant. W produktach tego typu jak omawiany kosmetyk, jego maksymalne dopuszczalne stężenie wynosi 3%, przy czym nie może być stosowany w produktach dla dzieci poniżej 3 roku życia, a kiedy stężenie wolnych jonów boranowych przekracza 1,5%, nie może być stosowany na uszkodzoną i podrażnioną skórę. Praktycznie nie wchłania się przez nieuszkodzoną skórę, ale w innym przypadku jego absorpcja jest znacznie łatwiejsza, a po wchłonięciu może wykazywać działanie toksyczne. Powinny unikać go kobiety w ciąży. Kwas borowy wykazuje również działanie ściągające, złuszczające oraz niweluje nadmierne pocenie.

Dwie substancje nie występują naturalnie w przyrodzie – Silanetriol i Sodium Chlorite. Chloryn sodu to substancja wybielająca i przeciwutleniacz. Silanetriol to silikon, pochodna krzemionki i silanu, gdzie do atomu krzemu podłączone są 3 grupy hydroksylowe, jednak występuje przede wszystkim w formie spolimeryzowanej. Jest to krzem organiczny, ale nie mylcie go z określeniem „organiczny” = „ekologiczny”. Pod względem chemicznym również nie jest to związek organiczny, ponieważ nie zawiera atomów węgla. Znajduje on zastosowanie jako pochłaniacz wilgoci i substancja filmotwórcza – wygładzająca skórę. Jednak zgodnie z założeniem producenta ma on dostarczać krzem. Naukowcy udowodnili, że krzem stymuluje syntezę kolagenu typu I (a więc tego, który występuje w skórze) przez co zwiększa jędrność skóry. W przypadku włosów ma zmniejszać ich wypadanie. Jednak działanie takie obserwuje się tylko dla wolnego krzemu, a w warunkach fizjologicznych związki krzemu polimeryzują, czyniąc go nieaktywnym.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (13 votes, average: 8,85 out of 10)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– Chitozan Naturalny Sun żel w sprayu klik

– Panthenol + Soothex pianka z pantenolem od Nordfarm klik

– Alantan Dermoline lekki krem z 5% pantenolu klik

 

Data analizy: 25.06.2019