Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg INCI

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Czasy, gdzie żel pod prysznic miał po prostu tylko oczyszczać skórę, już dawno odeszły w niebyt. Teraz producenci prześcigają się w dodatkach, które mają łagodzić działanie detergentów, pielęgnować skórę, czy nawet ją regenerować. Co znajdziemy w żurawinowym żelu Pat&Rub?

Kosmetyk zawiera 17 składników, 65% z nich należy do grupy niskiego zagrożenia dla zdrowia, 24% – średniego, a 2 składniki określane są jako wysokiego ryzyka. Jest to kompozycja zapachowa Parfum (ponieważ konsument nie wie, co wchodzi w jej skład nie może oszacować ryzyka) oraz Citral – substancja zapachowa, będąca alergenem skórnym. Limonene i Linalool również są alergenami zapachowymi, ale należącymi do grupy średniego zagrożenia. Wymienienie na liście składników związków z listy tzw. 26 alergenów zapachowych oznacza, że ich stężenie w tym produkcie (spłukiwanym) wynosi co najmniej 0,01%.

65% składników znajdziemy naturalnie w przyrodzie, w tym dwa ekstrakty roślinne – z korzenia imbiru (Zingiber Officinale Root Extract) i liści herbaty. Wyciąg z imbiru działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie oraz może pobudzać krążenie krwi. Zatrzymajmy się jednak na chwilę przy herbacie. Niestety nazwa wg INCI nie rozróżnia typów herbaty, czy to zielona, czarna czy czerwona będzie widniała jako Camellia Sinensis Leaf Extract. Jeśli więc producent gdzieś na opakowaniu nie poda, jakiego rodzaju wyciągu użył (i jeśli założymy, że podał prawdę), konsument nie jest w stanie dowiedzieć się, co ma w danym produkcie. W tym żelu ma być to ekstrakt z czerwonej herbaty (różnica pomiędzy herbatami tkwi nie tyle w gatunku rośliny, co w sposobie produkcji – herbata zielona jest niefermentowana, czarna – fermetowana, a czerwona – fermentowana krócej niż czarna). Czerwona herbata zawierać może nawet 2 razy więcej substancji przeciwutleniających, niż herbata zielona. Aaa! I nie szukajcie ekstraktu z żurawiny – nie ma go w składzie – a żel należy przecież do linii żurawinowej tej marki…

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (13 votes, average: 8,85 out of 10)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– beBIO Naturalny żel pod prysznic Chia i Kwiat Japońskiej Wiśni klik

– Nature Box żel pod prysznic ze 100% tłoczonym na zimno olejem z awokado klik

– Alterra żel pod prysznic Rokitnik BIO i olejek arganowy BIO klik

 

 

Data analizy: 19.06.2019