Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg INCI

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Ciekawe, czy Wy kupujecie osobne produkty dla ochrony przeciwsłonecznej dla siebie i dla Waszych dzieci? A może wybieracie właśnie „rodzinne” kosmetyki, takie jak Dax Sun dla dorosłych i dzieci powyżej 6 miesiąca życia?

Emulsja do opalania zawiera 22 składniki, z czego blisko 3/4 należy do grupy niskiego zagrożenia dla zdrowia, 4 składniki – średniego, a 2 – wysokiego. Do tej ostatniej grupy należą Parfum i BHA, które na szczęście znajdziemy na samym końcu listy składników. Parfum czyli nieznana dla konsumenta mieszanina substancji zapachowych jest potencjalnym alergenem. BHA to konserwant i przeciwutleniacz, może uczulać, jest niewskazany dla kobiet w ciąży i produktach dla dzieci. Podejrzewany jest o działanie jako dysruptor endokrynny, zakwalifikowany jako możliwy kancerogen (ale dla produktów stosowanych na usta). Do grupy średniego ryzyka należą: Octocrylene (o nim więcej za chwilę), Paraffinum Liquidum (rozpuszczalnik dla substancji hydrofobowych oraz tłusty emolient), Phenoxyethanol (konserwant, potencjalny alergen i substancja, na którą powinny uważać kobiety w ciąży) oraz Sodium Hydroxide (regulator pH).

Z pewnością nie jest to kosmetyk dla osób zwracających szczególną uwagę na naturalność składników. Tylko 4 z nich znajdziemy naturalnie w przyrodzie, wliczając w to wodę. Będzie to jeszcze gliceryna (humektant i rozpuszczalnik), Sodium Hydroxide oraz ekstrakt z bawełny Gossypium Hirsutum Extract o działaniu kondycjonującym.

Trzecim z konserwantów w tej emulsji jest Ethylhexylglycerin. Alergie skórne mogą wywołać jeszcze (oprócz już wspominanych) Disodium EDTA (chelator) oraz wszystkie filtry UV. Substancji komedogennych jest 6, w tym Octocrylene i Isodecyl Neopentanoate (rozpuszczalnik dla filtrów UV i tzw. suchy emolient).

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (13 votes, average: 8,85 out of 10)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– Przeciwzmarszczkowa emulsja do twarzy do opalania SPF50 od Yves Rocher klik

– Mleczko do opalania w spray dla dzieci SPF30 od Aubrey Organics klik

– Balsam przeciwsłoneczny Protective od Phenome klik

 

 

Data analizy: 19.06.2019