Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg INCI

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Kąpiel niemowlaka, a później i starszego dziecka, może okazać się nie lada wyzwaniem. Delikatna skóra maluszków jest podatna na wysuszenia czy podrażnienia. I o ile większość dzieci lubi pluskanie się w wodzie, to już szczypania w oczy, spowodowanego silnym środkiem myjącym, już nie. Na rynku kosmetyków do mycia dla dzieci przeważają produkty typu 2 w 1 – żelu i szamponu w jednym produkcie. My sprawdzamy propozycje od MomMe.

W żelu znajduje się 21 składników, większość z nich należy do grupy niskiego zagrożenia dla zdrowia, ale jednak 5 do średniego ryzyka, a dwa – wysokiego. Są to alergeny zapachowe Citral, Citronellol, Limonene i Lianlool. Mogą one być pochodzenia naturalnego, bo często wchodzą w skład olejków eterycznych, ale takowych w tym produkcie brak. Citral i Parfum należą do grupy wysokiego ryzyka. Parfum przede wszystkim dlatego, że jest niezidentyfikowaną dla konsumenta mieszaniną różnych związków, które mogą mieć niekorzystny wpływ na jego zdrowie.

Ponad 60% składników występuje naturalnie w przyrodzie. Dwa ekstrakty mają uzupełniające się działanie – Cyperus Esculentus Tuber Extract (ekstrakt z bulwy migdała ziemnego) – nawilża, a wyciąg z korzeni mydlnicy lekarskiej (Saponaria Officinalis Root Extract), bogaty w saponiny, nie tylko delikatnie i skutecznie oczyszcza skórę, ale ma również działanie przeciwbakteryjne. Inulina, czyli polisacharyd otrzymywany z cykorii, działa jak prebiotyk, czyli może stymulować rozwój na skórze tych „dobrych” bakterii oraz ma działanie nawilżające.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (13 votes, average: 8,85 out of 10)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– Hipp Pielęgnacyjny płyn do kąpieli Sensitive od 1. dnia życia klik

– BIO IQ Pure Organic żel do mycia dla dzieci klik

– I love my baby wash łagodny żel do mycia dla dzieci od Make Me BIO klik

 

Data analizy: 03.06.2019