TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg INCI
KOMENTARZ DO ANALIZY:
Wiadomym jest, że promieniowanie UV przyczynia się do starzenia się skóry. Dlaczego więc nie połączyć by działania ochronnego i przeciwzmarszczkowego? Zaglądamy do składu emulsji do opalania od Yves Rocher.
Kosmetyk zawiera 25 pozycji na liście składników wg INCI. Ponad 3/4 z nich należy do grupy niskiego zagrożenia dla zdrowia, ale dwa – wysokiego, a cztery – średniego ryzyka. Tymi obarczonymi najwyższymi notami są Parfum, czyli potencjalnie alergenna kompozycja zapachowa, której pełnego składu nie znamy, oraz Isoeugenol, jeden z tzw. 26 alergenów zapachowych, którego stężenie musi wynosić co najmniej 0,01% (dla produktu pozostającego na skórze), ponieważ został wymieniony w składzie (IFRA ocenia go jako umiarkowanie uczulający). Do składników tzw. średniego zagrożenia dla zdrowia należą: alkohol benzylowy (konserwant i substancja zapachowa, możliwie alergenny), PEG-100 Stearate (ze względu na możliwość zanieczyszczenia toksycznymi tlenkiem etylenu i 1,4-dioksanem), Dimethicone (silikon, substancja filmotwórcza, możliwie szkodliwa) oraz Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid (filtr UVB i częściowo zakresu UVA, możliwie niestabilny).
Nie jest to kosmetyk z dużym udziałem składników występujących naturalnie w przyrodzie, %natury wyniósł 36%. Jedynym ekstraktem jest wyciąg z komórek macierzystych mikołajka nadmorskiego (Eryngium Maritimum Extract), zwiększający jędrność skóry i o działaniu ochronnym. Na „plus” zaliczany jest także Dicaprylyl Carbonate (rozpuszczalnik i emolient)), Glyceryl Stearate (emulgator i emolient), gliceryna (rozpuszczalnik i humektant), guma ksantanowa (zagęstnik), alkohol benzylowy, isoeugenol i tokferol (przeciwutleniacz).
Konserwantami są wspomniany już alkohol benzylowy oraz Ethylhexylglycerin i C12-15 Alkyl Benzoate. Oprócz już wymienionych, alergenem może być Ethylhexyl Triazone, filtr UVA i UVB, wodoodporny, ale mogący uwalniać w sposób niespecyficzny wolne rodniki. Sześć składników może być komedogennych: Dibutyl Adipate (emolient, substancja filmotórcza), Dimethicone, składniki z kwasem stearynowym (PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate i Stearyl Alcohol – emulgator i emolient) i tokoferol.
Ale skoro jest to kosmetyk ochrony przeciwsłonecznej, wróćmy do filtrów. Dwa już wymieniliśmy, kolejne dwa to stabilne filtry Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate – filtr UVA oraz Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine – filtrem chroniący przed promieniowaniem z zakresu UVB i UVA, ale minimalnie przenikający. Phenoxyethyl Caprylate to rozpuszczalnik dla filtrów, który jednocześnie wzmacnia ich działanie, tzw. booster. VP/Eicosene Copolymer nadaje filtrom wodoodporność.
Emulsja bogata jest w wygładzające i nawilżające emolienty, zawiera przeciwstarzeniowy ekstrakt z mikołajka nadmorskiego oraz uznawane za bezpieczne filtry UV (jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o filtrach UV odsyłamy do naszego zestawienia tutaj klik). Może nie zachwyca naturalnością, ale nie można mu wiele zarzucić.
OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
(13 votes, average: 8,85 out of 10)
Loading...
OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg użytkowników portalu wizaz.pl)
ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)
– Mleczko po opalaniu 3w1 z wyciągiem z mikołajka nadmorskiego od Yves Rocher klik
– Mleczko przeciwsłoneczne do twarzy i ciała od Biosolis klik
– Pharmaceris S After Sun Protect od Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris klik
Data analizy: 11.06.2019
Dodaj komentarz