Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg INCI

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Wiadomym jest, że promieniowanie UV przyczynia się do starzenia się skóry. Dlaczego więc nie połączyć by działania ochronnego i przeciwzmarszczkowego? Zaglądamy do składu emulsji do opalania od Yves Rocher.

Kosmetyk zawiera 25 pozycji na liście składników wg INCI. Ponad 3/4 z nich należy do grupy niskiego zagrożenia dla zdrowia, ale dwa – wysokiego, a cztery – średniego ryzyka. Tymi obarczonymi najwyższymi notami są Parfum, czyli potencjalnie alergenna kompozycja zapachowa, której pełnego składu nie znamy, oraz Isoeugenol, jeden z tzw. 26 alergenów zapachowych, którego stężenie musi wynosić co najmniej 0,01% (dla produktu pozostającego na skórze), ponieważ został wymieniony w składzie (IFRA ocenia go jako umiarkowanie uczulający). Do składników tzw. średniego zagrożenia dla zdrowia należą: alkohol benzylowy (konserwant i substancja zapachowa, możliwie alergenny), PEG-100 Stearate (ze względu na możliwość zanieczyszczenia toksycznymi tlenkiem etylenu i 1,4-dioksanem), Dimethicone (silikon, substancja filmotwórcza, możliwie szkodliwa) oraz Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid (filtr UVB i częściowo zakresu UVA, możliwie niestabilny).

Nie jest to kosmetyk z dużym udziałem składników występujących naturalnie w przyrodzie, %natury wyniósł 36%. Jedynym ekstraktem jest wyciąg z komórek macierzystych mikołajka nadmorskiego (Eryngium Maritimum Extract), zwiększający jędrność skóry i o działaniu ochronnym. Na „plus” zaliczany jest także Dicaprylyl Carbonate (rozpuszczalnik i emolient)), Glyceryl Stearate (emulgator i emolient), gliceryna (rozpuszczalnik i humektant), guma ksantanowa (zagęstnik), alkohol benzylowy, isoeugenol i tokferol (przeciwutleniacz).

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (13 votes, average: 8,85 out of 10)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– Mleczko po opalaniu 3w1 z wyciągiem z mikołajka nadmorskiego od Yves Rocher klik

– Mleczko przeciwsłoneczne do twarzy i ciała od Biosolis klik

– Pharmaceris S After Sun Protect od Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris klik

 

 

Data analizy: 11.06.2019