Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg INCI

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Właściwa pielęgnacja jamy ustnej to nie tylko wymóg zdrowotny, ale i ważny punkt codziennej rutyny. Pasta do zębów to jeden z kosmetyków, którego używamy codziennie, i to nie jeden raz. Tym bardziej jej skład nie powinien być dla nas bez znaczenia.

Miętowa pasta Complete Care od Himalaya Herbals zawiera 21 składników, które w większości (86%) należą do grupy niskiego zagrożenia dla zdrowia. Flavor (kompozycja smakowa o bliżej nieznanym składzie), Zinc Citrate (zapobiega osadzaniu się kamienia nazębnego i pomaga niwelować brzydki zapach z ust) oraz Thymol (działa przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie) przypisano do grupy średniego ryzyka dla zdrowia.

Również bardzo wysoki, bo wynoszący 81, jest %natury. I zamiast jak to zwykle robimy wymienić te substancje, które można spotkać naturalnie w przyrodzie, przedstawmy te, które tam nie występują. Będą to: Lauryl Glucoside (substancja myjąca, ma pochodzenie roślinne), Flavor, Sodium Cocoyl Glutamate & Disodium Cocoyl Glutamate (mieszanina substancji myjących, również mająca pochodzenie roślinne) oraz Zinc Citrate. W paście nie ma konserwantów, jedyną substancją o znanym potencjalne alergennym jest mentol, który oprócz odczucia ochłodzenia i odświeżenia, działa antyseptycznie. Kobiety w ciąży powinny unikać Melia Azadirachta (Neem) Leaf Extract (wyciągu z liści miodlii indyjskiej), substancji przeciwbakteryjnej, ponieważ przyjmowana doustnie może przyczynić się do poronienia.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (14 votes, average: 8,43 out of 10)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– Ziołowy płyn do płukania jamy ustnej od Sylveco klik

– Lacalut White pasta do zębów klik

– Anthyllis płyn do higieny intymnej klik

 

Data analizy: 06.06.2019