Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg INCI

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Pamiętacie nasz wpis o szamponach w kostce (zapraszamy tutaj klik)? Teorię trzeba poprzeć praktyką, sprawdzamy więc skład szamponu Lamazuna Dzikie Zioła.

Zdecydowana większość, bo 11 na 13 składników, należy do grupy niskiego zagrożenia dla zdrowia. Dwoma składnikami, na które trzeba bardziej zwrócić uwagę są kompozycja zapachowa – Parfum, czyli potencjalny alergen oraz barwnik o numerze CI 77288. Jest to zielony pigment chemicznie będący tlenkiem chromu, który wg oceny bezpieczeństwa EWG posiada notę 2-5/10 (w zależności od użycia). Może uczulać, zgodnie z prawem UE nie powinien zawierać wolnych jonów chromianowych. Jony chromianowe na tzw. VI stopniu utleniania mogą penetrować przez błony komórkowe i je uszkadzać, a jony III – wartościowe mogą tworzyć niepożądane związki kompleksowe wewnątrz komórek.

85% składników występuje naturalnie w przyrodzie. Tymi, których nie znajdziemy naturalnie w przyrodzie, są Sodium Cocoyl Isethionate, delikatna substancja myjąca, którą wytwarza się na bazie oleju kokosowego (swoją drogą olej kokosowy jest na drugim miejscu w składzie, będzie on zmiękczał włosy i nawilżał skórę głowy) oraz Parfum.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (13 votes, average: 8,85 out of 10)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– AUNA wegański szampon w kostce klik

– Szampon uzdrowiskowy z biosiarką od Dr Duda klik

– Renokin szampon rewitalizujący od Caregen klik

 

 

Data analizy: 02.05.2019