TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg INCI
KOMENTARZ DO ANALIZY:
Toniki to grupa kosmetyków, której nie używają wszyscy, niemniej jednak dla wielu stanowi ona niepomijalny etap pielęgnacji. Tonik ma przywracać fizjologiczne pH skóry oraz ściąga, dlatego czasem może dawać poczucie wysuszenia. A co kryje się w składzie toniku aloesowego Equilibra?
Bezpieczeństwo 17 składników rozkłada się mniej więcej po połowie – 53% należy do grupy niskiego, a pozostałe – średniego zagrożenia dla zdrowia. Cztery substancje posiadają ocenę 4/10: Methyl Lactate, Parfum, fenoksyetanol i Sodium Metabisulfite. Mleczan metylu to rozpuszczalnik, mogący podrażniać skórę. Pozostałe 3 z nich są potencjalnymi alergenami.
Nawet nie jedna piąta składników występuje naturalnie w przyrodzie (według naszego przeliczenia jakościowego; zgodnie z tym co podaje producent, sam sok aloesowy to 20% składu). I jest to przede wszystkim sok aloesowy, który może zawierać nawet 140 substancji czynnych biologicznie, w tym aminokwasy, witaminy, minerały, enzymy, wielocukry. Aloes nie tylko koi podrażnienia, ale oczyszcza, silnie nawilża i zwęża pory. Czysty miąższ działa silnie ściągająco. Nie trzeba przekonywać o dobroczynnych właściwościach tego składnika.
Konserwanty są 4: fenoksyetanol, benzoesan sodu, Sodium Dehydroacetate i Sodium Metabisulfite. Dodatkowo substancją chelatująca jest Disodium EDTA. Z tych składników tylko benzoesan nie jest alergenem. Uczulać może również żółcień spożywcza (CI 19140), która może spowodować również skurcze macicy u ciężarnych (niewskazana dla kobiet w ciąży), wzmaga objawy nietolerancji salicylanów (badania jednak dotyczą głównie skutków niepożądanych po jej spożyciu, gdzie efektów ubocznych jest znacznie więcej, niż my wymieniamy tutaj). Kobiety w ciąży powinny unikać także fenoksyetanolu, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil (również jedyna substancje komedogenna w składzie) i Sodium Metabisulfite. Tonik jest dość mocno perfumowany – kompozycja zapachowa znajduje się tuż nad fenoksyetanolem, którego maksymalne dopuszczalne stężenie wynosi 1%. W składzie znajdziemy także dwa silikony: PEG-14 Dimethicone i Simethicone (mieszanina z krzemionką), które mają właściwości filmotwórcze i regulują lepkość produktu.
Ogólnie oprócz soku aloesowego i pantenolu (regeneruje i nawilża) nie znajdziemy tutaj większej ilości składników kondycjonujących, tym bardziej naturalnych. Pozostałe substancje to konserwanty, rozpuszczalniki, barwniki. Duży plus za aloes, ale całościowo bez pozytywnego zaskoczenia.
OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
(13 votes, average: 8,85 out of 10)
Loading...
OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg użytkowników portalu wizaz.pl)
- Średnia ocena użytkowników: 3,6/ 5 (7 recenzji)
- Link do portalu wizaz.pl: https://bit.ly/2DJY1ur
- Wybrane zalety:
– łagodzi,
– szybko się wchłania,
– lekko się pieni
- Wybrane wady:
– powoduje zaczerwienienia,
– podrażnia,
Nasz komentarz do oceny użytkowników wizaz.pl:
Duża zawartość aloesu może mieć działanie zarówno łagodzące i nawilżające, jak i nadmiernie ściągające, a więc sprzyjające podrażnieniom.
ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)
– Rozpieszczający tonik do twarzy Sense klik
– Tonik hibiskusowy od Sylveco klik
– Aloe BHA Skin Toner tonik do twarzy od Benton klik
Data analizy: 02.05.2019
Dodaj komentarz