Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg INCI

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Toniki to grupa kosmetyków, której nie używają wszyscy, niemniej jednak dla wielu stanowi ona niepomijalny etap pielęgnacji. Tonik ma przywracać fizjologiczne pH skóry oraz ściąga, dlatego czasem może dawać poczucie wysuszenia. A co kryje się w składzie toniku aloesowego Equilibra?

Bezpieczeństwo 17 składników rozkłada się mniej więcej po połowie – 53% należy do grupy niskiego, a pozostałe – średniego zagrożenia dla zdrowia. Cztery substancje posiadają ocenę 4/10: Methyl Lactate, Parfum, fenoksyetanol i Sodium Metabisulfite. Mleczan metylu to rozpuszczalnik, mogący podrażniać skórę. Pozostałe 3 z nich są potencjalnymi alergenami.

Nawet nie jedna piąta składników występuje naturalnie w przyrodzie (według naszego przeliczenia jakościowego; zgodnie z tym co podaje producent, sam sok aloesowy to 20% składu). I jest to przede wszystkim sok aloesowy, który może zawierać nawet 140 substancji czynnych biologicznie, w tym aminokwasy, witaminy, minerały, enzymy, wielocukry. Aloes nie tylko koi podrażnienia, ale oczyszcza, silnie nawilża i zwęża pory. Czysty miąższ działa silnie ściągająco. Nie trzeba przekonywać o dobroczynnych właściwościach tego składnika.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (13 votes, average: 8,85 out of 10)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– Rozpieszczający tonik do twarzy Sense klik

– Tonik hibiskusowy od Sylveco klik

– Aloe BHA Skin Toner tonik do twarzy  od Benton klik

 

Data analizy: 02.05.2019