Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg INCI

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Sieci dyskontów posiadają swoje marki własne kosmetyków. Jedną z nich jest Cien z Lidla. Nową serię Food for skin wyprodukował dla Lidla Torf Corporation, czyli wytwórca marki Tołpa. Przyjrzyjmy się żelowi do mycia twarzy z pigwą.

8 na 14 składników należy do grupy niskiego zagrożenia dla zdrowia (co daje 57%), pozostałe – średniego. Dwoma składnikami z najwyższą oceną (4/10) są konserwant fenoksyetanol (potencjalnie neurotoksyczny i możliwie drażniący dla skóry, powinny unikać go kobiety w ciąży) oraz kompozycja zapachowa Parfum, potencjalnie alergenna.

Zgodnie z napisem na opakowaniu żelu 95% składników ma być pochodzenia naturalnego, a kosmetyk jest odpowiedni dla wegan. Dwa składniki oznaczone przez nas, że mogą pochodzić ze źródła odzwierzęcego – gliceryna i glikol kaprylowy – mogą jednak być również pochodzenia roślinnego. Natomiast tylko 36% składników występuje naturalnie w przyrodzie, oprócz wody, gliceryny, glikolu kaprylowego i wodorotlenku sodu jest to jedyny ekstrakt roślinny – Pyrus Cydonia Fruit Extract, czyli właśnie ekstrakt z owoców pigwy, który nawilża i zmiękcza skórę. Jednak Polysorbate 20 (substancja myjąca i rozpuszczalnik), Sodium Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer (filmotwórcza), glikol propylenowy (rozpuszczalnik i humektant, alergen roku 2018 – więcej tutaj klik), Disodium EDTA (chelator) to substancje syntetyczne.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (14 votes, average: 8,93 out of 10)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– Plantea kremowy żel do mycia twarzy klik

– Anti-Blemish Solution Antybakteryjna Pianka Oczyszczająca od Clinique klik

– Pharmaceris N Puri-Capilium żel kojący zaczerwienienia klik

 

 

Data analizy: 27.03.2019