Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg INCI

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Płyn do higieny intymnej OnlyBio ma wiele oświadczeń etycznych: jest wegański, biodegradowalny, bez SLS, SLES, parabenów, PEGów, silikonów, syntetycznych kompozycji zapachowych, bez alergizujących barwników. Skoro „nic” tam nie ma, to co właściwie jest?

2/3 z 18 składników płynu należą do grupy niskiego zagrożenia dla zdrowia, pozostałe – średniego. Składnikiem z najwyższą oceną – 6/10 – jest limonen, naturalna substancja zapachowa, która może wywoływać alergie skórne. Obecny jest również składnik Parfum, choć jak napisaliśmy już we wstępie, producent informuje, że nie jest to kompozycja „sztucznych” zapachów, ale mimo wszystko – potencjalnie uczulająca. Średnim ryzykiem dla zdrowia obarczone są również Cocamidopropyl Betaine (substancja myjąca, możliwy alergen) oraz kwas mlekowy, obecny chyba we wszystkich produktach do higieny intymnej, odpowiedzialny za utrzymanie niskiego pH produktu.

Ponad połowę składników znajdziemy naturalnie w przyrodzie. Ale faktycznie, prawie wszystkie substancje mają pochodzenie naturalne, przede wszystkim roślinne.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (13 votes, average: 8,85 out of 10)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– Farmona Herbal Care Czystek żel do higieny intymnej klik

– Biały Jeleń żel do higieny intymnej Kora Dębu klik

– Intima kremowy płyn do higieny intymnej z kwasem laktobionowym klik

 

Data analizy: 27.03.2019