Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg INCI

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Ekomania to firma produkująca kosmetyki organiczne, bez konserwantów, glikoli, silikonów. Z opisu to prawdziwe cudeńka. Zajrzyjmy więc do środka.

Na 19 składników, tylko jeden należy do grupy średniego zagrożenia dla zdrowia, pozostałe – niskiego. Tym najbardziej „niebezpiecznym” jest Sodium Lactate, substancja keratolityczna, która może podrażniać skórę i zwiększać jej czułość na podrażnienia słoneczne, ale uznaje się ją za bezpieczną, jeżeli występuje w stężeniu mniejszym niż 10% i w pH 3,5 lub wyższym.

Choć niecałe 3/4 składników znajdziemy naturalnie w przyrodzie, to wszystkie mają co najmniej pochodzenie naturalne. Producent oświadcza, że jest to kosmetyk wegański, ale w składzie znajdziemy substancje pochodzenia odzwierzęcego (które nie mogą pochodzić z roślin): Soluble Collagen (czyli natywny kolagen, niezhydrolizowany, rozpuszczalny w wodzie, biologicznie aktywny, nawilża i ujędrnia), Hydrolyzed Elastin (zhydrolizowana elastyna, wzmacnia skórę, działa powierzchniowo), Hydrolyzed Silk (hydrolizat jedwabiu, poprawia elastyczność i nawilżenie skóry) i Hydrolyzed Glycosaminoglycans (glikozoaminoglikany, nie penetrują skóry, zmiękczają i wygładzają).

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (14 votes, average: 8,93 out of 10)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– Krem Marula na noc +40 z komórkami macierzystymi od Nacomi klik

– Miejski krem ochronny Resibo klik

– Nivea Creme klasyczny klik

 

 

Data analizy: 27.03.2019