Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg INCI

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Jaki powinien być idealny produkt do higieny intymnej? Skutecznie, ale delikatnie oczyszczający, o niskim pH, niepowodujący podrażnień czy przesuszenia. A jaki jest żel Biały Jeleń Kora Dębu?

Na liście składników znajduje się 17 substancji, z których nieco ponad połowa należy do grupy średniego zagrożenia dla zdrowia, ok. 40% – niskiego, a jeden składnik zalicza się do tych obarczonych największym ryzykiem. Jest to Cocamide DEA, substancja myjąca, obecna na 3. miejscu w wykazie składników, która może tworzyć nitrozoaminy. Więcej o szkodliwości nitrozoamin w naszej ciekawostce tutaj klik.

Niecałą 1/4 składników znajdziemy naturalnie w przyrodzie. Jest to ekstrakt z kory dębu (Quercus Robur Bark Extract), który od wieków stosowany jest do płukania miejsc intymnych przy stanach zapalnych i podrażnieniach; ma działanie przeciwzapalne i antyseptyczne. Kwas mlekowy to typowy składnik produktów tej kategorii – obniża pH, dzięki czemu hamuje rozwój patogenów. Jest naturalnym składnikiem pochwy, pamiętajmy jednak, że zgodnie z zaleceniami specjalistów należy myć tylko zewnętrzne narządy płciowe, a nie wnętrze pochwy. Alantoina łagodzi, regeneruje i nawilża. Obecny jest również pantenol, który posiada podobne działanie.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (13 votes, average: 8,85 out of 10)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– Biały Jeleń żel do higieny intymnej z aloesem klik

– Lactacyd Łagodzący emulsja do higieny intymnej klik

– Iladian żel do higieny intymnej kompleksowa ochrona klik

 

 

 

Data analizy: 27.03.2019