Źródło zdjęcia: link
Lubię to!

Niestety większość z nas niepoprawnie aplikuje produkty do opalania. Po pierwsze – używamy zbyt małej ilości kosmetyku (rekomendowanymi ilościami są łyżeczki: po 1 na twarz, szyję i każde z ramion, po 2 na tors, plecy i każdą z nóg), rzadko kiedy powtarzamy nakładanie, nie dbamy o jednolitą warstwę produktu na wszystkich odsłoniętych częściach ciała (a przecież niektóre z nich są trudniej dostępne do samodzielnego „wysmarowania się”). A przecież wszyscy na pewno zgadzamy się co do tego, że odpowiednie zabezpieczenie skóry przed promieniowaniem UV jest niezbędne.

Kilku badaczy z Francji wykorzystując specjalistyczną kamerę UV zobrazowało utratę fotoochronnej warstwy kosmetyku wraz z upływem czasu (po 3 i 6 godzinach). Zdjęcie z początku tej ciekawostki pokazuje, jak ona znika (zastosowano filtr SPF 30). Ciemne regiony odpowiadają większej absorpcji promieniowania UV, jaśniejsze – mniejszej. Ubytek spowodowany jest ścieraniem się kosmetyku i degradacją filtrów UV w ciągu dnia.

 

OCEŃ CIEKAWOSTKĘ:
(1 gwiazdka -ciekawostka zupełnie mi się nie podobała,
10 gwiazdek – rewelacyjna ciekawostka, proszę o więcej takich tematów)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (59 votes, average: 9,03 out of 10)

Loading...

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ:

– SPF – czy na pewno dobrze rozumiesz to oznaczenie?klik

– INDEKS UV, CZYLI ZMIERZENIE NIEWIDZIALNEGO klik

– Naturalne filtry UV klik

 

 

ŹRÓDŁA:

1. Hubiche et al., The camera never lies – visualizing sun protection loss and ways to fortify films, Cosmetics&Toiletries Science Applied, 134, 23-31 klik  

2. Jak poprawnie używać kosmetyków z filtrami UV klik