Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg INCI

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Większość preparatów do higieny intymnej reklamuje się jako łagodzące, regenerujące, delikatne, odświeżające. I generalnie takie powinny być. Zajrzyjmy więc do składu płynu Intima z kwasem laktobionowym od Ziaji.

Na liście składników wg INCI widnieje 20 pozycji. Po 40% z nich należy do grupy niskiego i średniego zagrożenia dla zdrowia, a pozostałe 20% – wysokiego. I tak do tej ostatniej grupy zaliczamy Cocamide DEA, substancję myjącą, która może sprzyjać powstawaniu toksycznych nitrozoamin (więcej o nitrozoaminach w naszym artykule tutaj klik). Kolejne 3 to substancje zapachowe, mogące wywoływać alergie (ponieważ są wymienione, ich stężenie przekracza tutaj 0,01%) – Buthylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde (inaczej Lyral lub HCC) oraz Hydroxycitronellal. Ze względu na wysoki potencjał uczulający Lyralu, Komisja Europejska w swoim rozporządzeniu (które będzie obowiązywać od 23.08.2019) zakazuje wprowadzania na rynek europejski kosmetyków z tą substancją, a od 2021 roku obowiązywać będzie całkowity zakaz sprzedaży produktów kosmetycznych z Lyralem. Zakaz ten nie obejmuje chemii gospodarczej, a więc możliwość narażenia na ten alergen będzie nadal występować. Do listy 26 alergenów zapachowych należą również Hexyl Cinnamal i Linalool. Oprócz nich w składzie obecna jest kompozycja zapachowa Parfum.

Tylko 40% składników znajdziemy naturalnie w przyrodzie. Nie szukajcie jednak ekstraktów czy olejów roślinnych. To tego parametru wliczamy glicerynę, kwas mlekowy, alantoinę, Coco-Glucoside, chlorek sodu oraz zapachy Linalool i Hexyl Cinnamal.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (14 votes, average: 8,93 out of 10)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– Lactacyd Łagodzący emulsja do higieny intymnej klik

– Łagodny żel do higieny intymnej od Sylveco klik

– Iladian żel do higieny intymnej kompleksowa ochrona od Aflofarm klik

 

 

Data analizy: 27.03.2019