TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg INCI
KOMENTARZ DO ANALIZY:
Niedawno poruszaliśmy na naszej stronie temat roślinnych komórek macierzystych używanych w kosmetykach (zajrzyjcie tutaj klik). A więc idąc za ciosem warto przyjrzeć się jakimś produktom, które taki składnik zawierają. Na początek krem do twarzy Komórki macierzyste od Starej Mydlarni.
Krem do aż 34 składniki, większość z nich należy jednak do grupy niskiego zagrożenia dla zdrowia. Prawie 1/4 substancji ze składu kwalifikuje się jako średniego ryzyka. Najwyższą ocenę 5/10 posiada alkohol benzylowy – substancja zapachowa i konserwant, mogąca uczulać. Z „4” są fenoksyetanol, kolejny konserwant, mogący wywoływać alergie skórne i podrażnienia, potencjalnie neurotoksyczny, niewskazany dla kobiet w ciąży oraz kompozycja zapachowa Parfum, czyli nieznana, a więc zawierająca możliwie alergenne substancje, mieszanka. Do średniego zagrożenia dla zdrowia wlicza się także lecytyna (podejrzenie o skażenie nitrozoaminami), Polysorbate 60 (emulgator i rozpuszczalnik, możliwe zanieczyszczenie toksycznymi 1,4-dioksanem lub tlenkiem etylenu, również może uczulać), i dwa konserwanty benzoesan sodu i sorbinian potasu oraz regulator pH wodorotlenek sodu (CZY WODOROTLENEK SODU W KOSMETYKACH JEST BEZPIECZNY? – nasza ciekawostka tutaj klik).
Blisko 60% składników znajdziemy naturalnie w przyrodzie. Przede wszystkim, zgodnie z nazwą kremu, są to komórki macierzyste jabłoni – Malus Domestica Fruit Cell Culture Extract (więcej o działaniu tego składnika w naszej innej publikacji tutaj klik). Oprócz tego wysoka w składzie jest olej z pestek winogron będący silnym przeciwutleniaczem, intensywnie nawilżający olej ze słodkich migdałów, kwas hialuronowy oraz ekstrakty: z zielonej herbaty (przeciwutleniacz), z owoców passiflory, pereł (odżywczy i nawilżający) oraz z orzecha mydleńca (ułatwia wnikanie substancji aktywnych).
Oprócz już wymienionych konserwantów, w składzie jest jeszcze Ethylhexylglycerin (stabilizator fenoksyetanolu) i kwas dehydrooctowy – łącznie to 6 substancji konserwujących. Rówież 6 jest substancji potencjalnie mogących wywołać alergie skórne, w tym Cera Alba (wosk pszczeli), znajdujący się na 3. miejscu w składzie. Jest on również uważany za substancje komedogenną, podobnie jak olej z pestek winogron, Olus Oil (mieszanina olejów roślinnych), tokoferol i olej z migdałów (SKŁADNIK KOMEDOGENNY NIE CZYNI KOMEDOGENNYM PRODUKTU – więcej w naszym artykule tutaj klik).
Skład kremu jest bogaty, nie tylko w emolienty, ale różne substancje kondycjonujące. Jak na tak wiele składników, niewiele jest tych alergizujących czy komedogennych.
OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
(16 votes, average: 9,06 out of 10)
Loading...
OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg użytkowników portalu wizaz.pl)
ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)
– VIANEK wzmacniający krem na noc od Sylveco klik
– Krem Marula na noc +40 z komórkami macierzystymi klik
– Herla Gold Supreme krem przeciwzmarszczkowy klik
Data analizy: 01.03.2019
Dodaj komentarz