TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg INCI
KOMENTARZ DO ANALIZY:
Marka Plantea większość swoich produktów opiera na technologii oil – gel, czyli „olejowej galaretki”. Pod względem chemicznym jest to skoncentrowana emulsja oleju w glicerynie.
Żel do mycia twarzy zawiera 18 składników, z których 78% należy do grupy niskiego zagrożenia dla zdrowia, a pozostałe – średniego. Są to kompozycja zapachowa Parfum, alkohol benzylowy (pełni rolę zarówno substancji zapachowej, jak i konserwantu) oraz konserwanty – kwas benzoesowy i sorbowy (wszystkie te składniki, oprócz kwas benzoesowego, mogą powodować alergie skórne).
Blisko 3/4 składników występuje naturalnie w przyrodzie. Zgodnie z tym, co napisaliśmy we wstępie, cały produkt oparty jest na olejach, znajdujących się na pierwszych 4 miejscach na liście składników wg INCI: Carthamus Tinctorius Seed Oil (z krokosza barwierskiego, który w średniowieczu zastępował w kuchni droższy szafran), Gossypium Herbaceum Seed Oil (z nasion bawełny, może działać komedogennie), Oryza Sativa Bran Oil (z otrębów ryżowych, powinny na niego uważać kobiety w ciąży, gdyż możliwe jest jego skażenie pestycydami) i Prunus Persica Kernel Oil (z pestek brzoskwiń). Są to delikatne emolienty, odżywiają i zmiękczają skórę.
Oprócz już wspomnianych konserwantów, mamy tu jeszcze kwas dehydrooctowy. Substancją myjącą jest Coco-Glucoside. Emulgatory Glyceryl Oleate, Sucrose Stearate i Sucrose Laurate zapewniają stabilność emulsji olejów w glicerynie. Tokoferole i olej słonecznikowy (Helianthus Annuus Seed Oil) mają właściwości przeciwutleniające (chronią oleje przed zepsuciem).
W składzie żelu do mycia znajdziemy faktycznie prawie tylko oleje, glicerynę, emulgatory, konserwanty i przeciwutleniacze, czyli to, co konieczne przy takiej formulacji. W opisie na stronie producenta widnieje informacja, że zawiera on olej szafranowy. Jednak zgodnie z tym, co podaje w składzie wg INCI, jest to olej z rośliny Carthamus Tinctorius, czyli już wspomnianego krokosza, który należy do rodziny astrowatych, podczas gdy szafran, to kosaćcowate. Może te dwie rośliny miały kiedyś podobne zastosowanie, ale jednak nie są tym samym.
OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
(14 votes, average: 8,86 out of 10)
Loading...
OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg użytkowników portalu wizaz.pl)
ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)
– Mleczna emulsja myjąca do twarzy od Veoli Botanica klik
– Oczyszczający żel do twarzy Róża od Marion klik
– Rumiankowy żel do twarzy od Sylveco klik
Data analizy: 28.02.2019
Dodaj komentarz