Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg INCI

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Marka Plantea większość swoich produktów opiera na technologii oil – gel, czyli „olejowej galaretki”. Pod względem chemicznym jest to skoncentrowana emulsja oleju w glicerynie.

Żel do mycia twarzy zawiera 18 składników, z których 78% należy do grupy niskiego zagrożenia dla zdrowia, a pozostałe – średniego. Są to kompozycja zapachowa Parfum, alkohol benzylowy (pełni rolę zarówno substancji zapachowej, jak i konserwantu) oraz konserwanty – kwas benzoesowy i sorbowy (wszystkie te składniki, oprócz kwas benzoesowego, mogą powodować alergie skórne).

Blisko 3/4 składników występuje naturalnie w przyrodzie. Zgodnie z tym, co napisaliśmy we wstępie, cały produkt oparty jest na olejach, znajdujących się na pierwszych 4 miejscach na liście składników wg INCI: Carthamus Tinctorius Seed Oil (z krokosza barwierskiego, który w średniowieczu zastępował w kuchni droższy szafran), Gossypium Herbaceum Seed Oil (z nasion bawełny, może działać komedogennie), Oryza Sativa Bran Oil (z otrębów ryżowych, powinny na niego uważać kobiety w ciąży, gdyż możliwe jest jego skażenie pestycydami) i Prunus Persica Kernel Oil (z pestek brzoskwiń). Są to delikatne emolienty, odżywiają i zmiękczają skórę.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (14 votes, average: 8,86 out of 10)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– Mleczna emulsja myjąca do twarzy od Veoli Botanica klik

– Oczyszczający żel do twarzy Róża od Marion klik

– Rumiankowy żel do twarzy od Sylveco klik

 

Data analizy: 28.02.2019