Źródło zdjęcia: link
Lubię to!

W kontekście przemysłu kosmetycznego wiele mówi się o kosmetykach naturalnych, ekologicznych, czy trendach zero waste. Kolejnym kierunkiem zmian jest zrównoważony rozwój (ang. sustainable cosmetics).

Zgodnie z definicją, zrównoważony rozwój to „rozwój, który zaspokaja teraźniejsze potrzeby bez uszczerbku dla zdolności przyszłych pokoleń do zaspokajania ich własnych potrzeb”. Jest to połączenie aspektów środowiskowych, gospodarczych i społecznych. Zrównoważony rozwój przedsiębiorstwa zaczyna się już w momencie pomysłu na produkt. Kolejnym ważnym elementem łańcucha są surowce – pozyskiwane ze zrównoważonego rolnictwa, pozyskiwane w odpowiedzialny sposób, zgodne z regułami sprawiedliwego handlu, ograniczające zużycie wody czy chemikaliów. Produkcja powinna zapewnić zdrowie i bezpieczeństwo pracownikom, minimalizować zużycie energii i emisję szkodliwych substancji, ważny jest wybór odpowiednich opakowań. Transport, sprzedaż, użytkowanie – również wpisują się w zrównoważony rozwój. Na koniec trzeba zastanowić się, co stanie się z produktem po jego wykorzystaniu – gdzie trafią opakowania, czy można je powtórnie wykorzystać, jak wpłynie to na środowisko.

 

OCEŃ CIEKAWOSTKĘ:
(1 gwiazdka -ciekawostka zupełnie mi się nie podobała,
10 gwiazdek – rewelacyjna ciekawostka, proszę o więcej takich tematów)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (50 votes, average: 8,90 out of 10)

Loading...

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ:

– ROLNICTWO EKOLOGICZNE klik

– ZERO – WASTE klik

– PRZEMYSŁ KOSMETYCZNY W NASZYM ŻYCIU klik

 

ŹRÓDŁA:

1. 10 kroków do zrównoważonego rozwoju. Wszystko, co powinieneś wiedzieć i zrobić, aby z sukcesem zacząć, Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego klik   

2. Jen Novakovich, Green Cosmetics Focus: Supply Chains & Raw Ingredients klik

3. ENVIRONMENTAL SUSTAINABILITY – Key Facts, Cosmetics Europe klik