TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg INCI
KOMENTARZ DO ANALIZY:
Hydrolaty, znane również pod określeniami wody kwiatowe czy destylaty ziołowe, powstają w procesie destylacji z parą wodną. Długi czas uważano je po prostu za produkt uboczny produkcji olejków eterycznych, ale okazało się, że na rynku kosmetycznym istnieje nisza również dla nich. Hydrolat zawiera śladowe ilości olejku, a przede wszystkim substancje rozpuszczalne w wodzie; ma kwaśne pH. Przyjrzyjmy się hydrolatowi od mokosh – Malina z aloesem.
Jak przystało na kosmetyk tego typu, zawiera tylko 5 składników. Dwa z nich należą do grupy niskiego zagrożenia dla zdrowia, a trzy – średniego. Dwa z tej ostatniej kategorii to konserwanty – sorbinian potasu (może uczulać) i benzoesan sodu. Benzoesan wykazuje zwiększoną aktywność w obecności soli sorbowych.
Do %natury nie wliczyliśmy tylko benzoesanu sodu, ponieważ mimo że w przyrodzie spotykamy jony benzoesanowe (w jagodach, żurawinie, cynamonie, goździkach), w kosmetykach jest to substancja syntetyczna. Odnośnie potencjalnej kancerogenności benzoesanu sodu, istnieje pewna ograniczona ilość publikacji na ten temat, ale nie jest ona wystarczająca, aby zakwalifikować go jako substancję kancerogenną dla człowieka.
Zgodnie z nazwą kosmetyku, dwa główne składniki to woda aloesowa i ekstrakt z owoców malin. Tak więc składnikiem będącym faktycznym hydrolatem jest Aloe Barbadensis Leaf Water, bogaty w minerały, witaminy i aminokwasy. Ma działanie nawilżające, przeciwzapalne, kojące, przyspiesza gojenie. Zgodnie z punktacją EWG jego ocena to 1-3, w zależności od użycia (my do analizy zawsze przyjmujemy najwyższą wartość). Jest to składnik uznany za kancerogen, ale tylko dla surowców przed procesem dekoloryzacji. Z kolei ekstrakt z owoców malin jest bogatym źródłem cukrów, kwasów owocowych, witamin; łagodzi podrażnienia, wzmacnia, pomaga przy nadmiernym wydzielaniu łoju. Ostatnią substancją ze składu (a raczej środkową) jest kwas cytrynowy, który odpowiedzialny jest za pH produktu.
Hydrolat ten można stosować jako tonik lub w połączeniu z glinką jako maseczkę (informacje producenta). Bezpieczeństwo produktów może jest trochę wypaczone, ale to „wina” minimalistycznego składu.
OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
(13 votes, average: 8,85 out of 10)
Loading...
OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg użytkowników portalu wizaz.pl)
- Średnia ocena użytkowników: 4/ 5 (3 recenzje)
- Link do portalu wizaz.pl: https://bit.ly/2EvBItP
- Wybrane zalety:
– rozjaśnia cerę,
– nawilża,
- Wybrane wady:
– wysoka cena,
– brak działania na zaskórniki
Nasz komentarz do oceny użytkowników wizaz.pl:
Woda aloesowa i ekstrakt z malin, będące na dwóch pierwszych miejscach składu wg INCI, mają właściwości nawilżające.
ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)
– Rozpieszczający tonik do twarzy Sense od Kallos klik
– Tonik hibiskusowy od Sylveco klik
– Tonik oczarowy od Avebio klik
Data analizy: 18.12.2018
Dodaj komentarz