Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg INCI

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Marka Barnängen (w języku szwedzkim znaczy to dziecięca łąka kwiatów) jest znana w Szwecji od XIX wieku, a do reszty krajów Europy trafiła w 2017 za sprawą niemieckiego koncernu Henkel. Filozofia marki do równowaga na wielu płaszczyznach. A jak wygląda żel do pod prysznic i do kąpieli Sauna Relax?

W produkcie mamy aż 30 składników, połowa z nich należy do grupy średniego zagrożenia dla zdrowia (przede wszystkim pięć różnych PEGów), 47%- niskiego, ale jedna substancja klasyfikowana jest jako wysokiego ryzyka. Mowa o Butylphenyl Methylpropional, syntetycznej substancji zapachowej z grupy alergenów skórnych, mogącej również powodować podrażnienia, niektórzy wiążą ją z zaburzeniami endokrynnymi.

%natury to 47% – prawie „równowagowy”. W pierwszej połowie składu znajdziemy oleje: rycynowy (Ricinus Communis Seed Oil), słonecznikowy i z nasion żurawiny (Vaccinium Macrocarpon Seed Oil), czyli emolienty. Zaraz za nimi wymieniono ekstrakt z kory brzozy (Betula Alba Bark Extract), o działaniu przeciwzapalnym, przeciwdrobnoustrojowym i rozjaśniającym przebarwienia oraz łagodzący ekstrakt z kwiatów rumianku. W drugiej połowie składników wg INCI rzuca się w oczy przekrój różnych PEGów:

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (13 votes, average: 8,85 out of 10)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– AV witalizujący żel pod prysznic z aloesem https://bit.ly/2ty8e8f

– Le Alterra żel pod prysznic Rokitnik BIO i olejek arganowy BIO https://bit.ly/2AU9tSE

– Dziurawiec żel pod prysznic od YOPE https://bit.ly/2MBfRBZ

 

Data analizy: 19.12.2018