Źródło zdjęcia: link
Lubię to!

Temat rollerów i masażerów do twarzy nie jest może stricte kosmetyczny, ale na pewno wiąże się z tematem pielęgnacji skóry. Na różnych blogach, forach, w sklepach rollery z jadeitu lub różowego kwarcu są zachwalane, jako cudowny środek na zmarszczki, redukowanie opuchlizny, zamykanie porów czy lifting. Ale czy oprócz tych oświadczeń i powoływania się na tradycyjną medycynę chińską, istnieją jakieś współczesne badania naukowe, które dowodzą ich skuteczności?

Mimo że rynek tego typów produktów jest duży, nie ma klinicznie istotnych badań dowodzących skuteczności popularnych rollerów. Wyjątkiem są rollery mikroigłowe, które jednak powinny być używane pod kontrolą specjalistów dermatologów, ponieważ powodują nakłucia i wypływ krwi, a więc spełnione muszą być specjalne warunki użycia. A co ze zwykłymi, mineralnymi rollerami? Lekarze przyznają, że mogą one powodować drenaż limfatyczny. Worki pod oczami, opuchlizna, mogą być wynikiem nagromadzenia się limfy. Masaż przyspiesza odpływ płynu, ale nasz organizm również potrafi to robić (choć wolniej). Pozytywny efekt masażu na drenaż limfatyczny wykazuje się jednak dla innych części ciała, nie twarzy. Odpływ limfy stymulujemy również, kiedy po prostu nakładamy na twarzy kosmetyki, np. krem.

 

OCEŃ CIEKAWOSTKĘ:
(1 gwiazdka -ciekawostka zupełnie mi się nie podobała,
10 gwiazdek – rewelacyjna ciekawostka, proszę o więcej takich tematów)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (45 votes, average: 8,78 out of 10)

Loading...

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ:

– WIĘCEJ PYTAŃ, NIŻ ODPOWIEDZI – SREBRO KOLOIDALNE klik

– CZY WODOROTLENEK SODU W KOSMETYKACH JEST BEZPIECZNY? klik

– CZYM JEST SZAMPON 2 W 1, CZYLI Z DODATKIEM ODŻYWKI? klik

 

ŹRÓDŁA:

1. Miyaji et al., Short- and long-term effects of using a facial massage roller on facial skin blood flow and vascular reactivity, 2018, Complementary Therapies in Medicine, 41, 271-276 klik   

2. Talakoub et al., Skin rollers, 2018, Dermatology News klik

3. Czy rollery do twarzy działają? klik

4. Roller ReFa CARAT klik