TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg INCI
KOMENTARZ DO ANALIZY:
Kiedy forma zwykłego żelu pod prysznic już nie wystarcza, producenci proponują pasty, mleczka, oleje, galaretki i musy. Przykładem takiego nietypowego produktu do kąpieli jest jedwabisty mus pod prysznic, który jest podobno „niebiańsko miękki”.
W skład tego cuda wchodzą 22 składniki, z których połowa należy do grupy średniego zagrożenia dla zdrowia, a te niskiego ryzyka stanowią 32%. Znajdziemy także 4 związki, obarczone najwyższą kategorią. Są to dwa gazy pędne (umożliwiają rozpylenie produktu): izobutan i butan (jest jeszcze propan, ale on ma ocenę 4/10, a więc należy do średniego ryzyka), które mogą podrażniać skórę, choć przyjmuje się, że po rozpyleniu pozostają one na skórze ok. 10 sekund i szybko odparowują, a tym samym ich potencjał drażniący wyraźnie zmniejsza się (w porównaniu do stanu czystego). Kolejne dwie substancje z oceną 7/10 to potencjalnie alergenne substancje zapachowe Geraniol i Butylphenyl Methylpropional. Oprócz nich jest jeszcze 5 związków z tej grupy alergenów opisywanych jako średniego zagrożenia dla zdrowia oraz kompozycja zapachowa Parfum. Razem substancje zapachowe stanowią więc ponad 1/3 składników w tym kosmetyku (ale jak zapewnia sam producent, zapach jest „bujny”).
Blisko 60% składników znajdziemy naturalnie w przyrodzie. Jednak większość tego procentu wypełniają gazy pędne i większość substancji zapachowych, ekstraktów nie ma żadnych, a z olejów jest olej ze słodkich migdałów (Prunus Amygdalus Dulcis Oil), czyli łagodny emolient. „Drogocenny jedwab” występuje w formie zhydrolizowanej (Hydrolyzed Silk), zawiera wiele aminokwasów, ma działanie wygładzające i zmiękczające.
Konserwantem jest benzoesan sodu (jest również alkohol benzylowy, ale wymieniony w „grupie” substancji zapachowych, więc jego podstawową funkcją w tym produkcie jest nadanie zapachu). Połowa substancji ze składu może wywołać alergie skórne – czyli gazy pędne i wszystkie związki zapachowe. Ponieważ jest to produkt do mycia, spójrzmy na użyte detergenty. Jest to Sodium Laureth Sulfate (może podrażniać, możliwe skażenie 1,4-dioksanem) i Disodium Laureth Sulfosuccinate (łagodna dla skóry i błon śluzowych).
Nie jest to na pewno kosmetyk bliski naturalnego, jest również kilka substancji, które powodują podrażnienia (pamiętajmy jednak, że tutaj są w stężeniu setnych procent). Ale forma aplikacji na pewno nie jest tradycyjna 🙂
OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
(15 votes, average: 9,00 out of 10)
Loading...
OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg użytkowników portalu wizaz.pl)
ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)
– Alterra żel pod prysznic Rokitnik BIO i olejek arganowy BIO klik
– Mydło Detox od Senkary klik
– Atoderm nawilżający olejek do kąpieli od Biodermy klik
Data analizy: 19.12.2018
Dodaj komentarz