TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg INCI
KOMENTARZ DO ANALIZY:
Kosmetyki marek VIANEK i Sylveco to zdecydowanie Wasi ulubieńcy, ponieważ bardzo często prosicie o ich analizy, a my już niejednokrotnie je przygotowywaliśmy. Dziś analiza wzmacniającego kremu na noc VIANEK.
W kremie znajdziemy 21 składników, z których zdecydowana większość należy do grupy niskiego zagrożenia dla zdrowia wg EWG (86%). Tą „najgorszą” substancją” jest alkohol benzylowy – konserwant (drugim konserwantem jest kwas dehydrooctowy) i substancja zapachowa, mogąca wywoływać alergie skórne.
2/3 składników znajdziemy naturalnie w przyrodzie. Tym głównym ekstraktem roślinnym, o którym wzmiankuje się już na etykiecie, jest wyciąg z nasion kasztanowca – Aesculus Hippocastanum Seed Extract. Saponina zawarta w kasztanach zwiększa elastyczność naczyń krwionośnych, działa przeciwobrzękowo. Wyciąg z kasztanowca pozwala na zmniejszenie widoczności naczynek. Na drugim miejscu w składzie znajdziemy także olej ze słodkich migdałów, który zapobiega „pajączkom” oraz wzmacnia płaszcz lipidowy skóry (ale może działać komedogennie).
Z kolei olej z nasion czarnej porzeczki (Ribes Nigrum Seed Oil) stosowany jest przy skórze podrażnionej (zawiera ok. 15-20% kwasu gamma-linolenowego) oraz dzięki właściwościom bakteriostatycznym wspomaga walkę z trądzikiem. Ciekawą substancją jest również Potassium Azeloyl Diglycinate, czyli pochodna kwasu azelainowego i glicyny. Sam kwas azelainowy występuje jako naturalny składnik na skórze, ponieważ jest produkowany przez Malassezia furfur, drożdze wchodzące w skład fizjologicznej flory skórnej. Hamuje on rozwój bakterii Propionibacterium acnes (tych odpowiedzialnych za trądzik) oraz hamuje syntezę melaniny (a więc działa rozjaśniająco).
6 składników określa się jako komedogenne, oprócz już wspomnianego będą to m.in. emulgatory stearynian sorbitanu (3 na liście wg INCI) i glicerolu oraz skwalen. Ze składników łagodzących należy również wymienić pantenol i alantoinę. Krem jest perfumowany, ale kompozycja zapachowa znajduje się na ostatnim miejscu w składzie.
Z pewnością obecne są tu składniki, które mogą pomóc łagodzić zaczerwienienia, a skład z pewnością należy do tych bardziej bezpiecznych.
OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
(13 votes, average: 8,85 out of 10)
Loading...
OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg użytkowników portalu wizaz.pl)
- Średnia ocena użytkowników: 4/ 5 (8 recenzji)
- Link do portalu wizaz.pl: https://bit.ly/2UNeoNP
- Wybrane zalety:
– dobrze nawilża,
– lekka konsystencja,
– rozjaśnia zaczerwienienia
- Wybrane wady:
– zapycha pory
Nasz komentarz do oceny użytkowników wizaz.pl:
Na 2 i 3 miejscu na liście składników wg INCI (a więc w największych stężeniach) znajdują się substancje uważane za komedogenne – olej ze słodkich migdałów i stearynian sorbitanu.
ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)
– Ziołowy płyn do płukania jamy ustnej od Sylveco https://bit.ly/2As5Him
– VIANEK enzymatyczny żel myjący do twarzy https://bit.ly/2tMylrp
– Rumiankowy żel do twarzy od Sylveco https://bit.ly/2IyrVl1
Data analizy: 18.12.2018
Dodaj komentarz