Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg INCI

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Z czym kojarzy Wam się polskie morze? Mam nadzieję, że nie tylko ze zmienną pogodą 🙂 Ziaja postanowiła postawić na swoje rodzime miasto Gdańsk i tak powstała seria GdanSkin inspirowana nadmorskim klimatem. My postaramy się przybliżyć peeling olejowy z tej właśnie serii.

Zawiera on 26 składników, które można podzielić pod względem bezpieczeństwa na wszystkie trzy grupy zagrożenia dla zdrowia. Co prawda 58% z nich należy do grupy niskiego ryzyka, ale trzy z oceną 7/10 określa się już jako wysokiego ryzyka. Są to dwie substancje należące do grupy 26 alergenów zapachowych: Hydroxycitronellal oraz Coumarin. Trzecim związkiem jest BHA, czyli Butylated Hydroxyanisole, który stosowany jest jako konserwant i przeciwutleniacz. Jest to substancja możliwie kancerogenna (z zastrzeżeniem, że dotyczy to produktów nakładanych na usta) oraz alergizująca, a jego maksymalne dopuszczalne stężenie w kosmetykach wynosi zaledwie 0,002%.

%natury przekracza 60%. Które ze składników występujących naturalnie w przyrodzie powinny nas zaciekawić? Z pewnością Scallop Shell Powder (zmielone muszle małży z rodziny przegrzebek) oraz Juglans Regia (Walnut) Shell Powder (zmielone skorupy orzecha włoskiego), które stanowią mechaniczne ścierniwo. Niestety przegrzebek nie jest małżą bałtycką (występuje u wybrzeży Francji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii).

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (13 votes, average: 8,85 out of 10)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– Peeling solny Zielona Herbata od Scandinavia https://bit.ly/2QUN3Hd

– Pasta oczyszczająca do twarzy Liście Manuka od Ziaji https://bit.ly/2PvK0DY

– Ryż i Kokos delikatna pasta do mycia twarzy od IOSSI https://bit.ly/2GWitfR

 

Data analizy: 09.11.2018