Źródło zdjęcia: link
Lubię to!

Świadomość konsumentów rośnie – interesuje ich już nie tylko działanie kosmetyku, ale i pochodzenie poszczególnych jego składników, ich wpływ na stan środowiska, ekologiczność. Wychodząc na przeciw tym oczekiwaniom, producenci wręcz prześcigają się w produktach „eko”, „naturalnych” czy „organicznych”. Oświadczenia te nie mają jednak legalnej, prawnej definicji, choć istnieją standardy certyfikujące, m.in. ECOcert klik , NATRUE klik COSMOS klik. Jak można więc rozpatrywać, w jakim stopniu naturalne są używane do produkcji surowce?

Jedną z metod, opracowaną przez wytwórcę surowców do produkcji kosmetycznej (i nie tylko) – firmę Stepan, jest BCI – Biorenewable Carbon Index, czyli indeks bioodnawialnego węgla. Jest to liczba opisująca, jaki procent atomów węgla w cząsteczce danej substancji pochodzi ze źródła bioodnawialnego, czyli roślin lub zwierząt.

 

OCEŃ CIEKAWOSTKĘ:
(1 gwiazdka -ciekawostka zupełnie mi się nie podobała,
10 gwiazdek – rewelacyjna ciekawostka, proszę o więcej takich tematów)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (35 votes, average: 8,51 out of 10)

Loading...

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ:

– Gdzie znikają chusteczki nawilżane? http://tiny.pl/gsnz2

– ROLNICTWO EKOLOGICZNE https://bit.ly/2BWuW0i

– CZYM RÓŻNI SIĘ SKÓRA Z AZS OD SKÓRY ZDROWEJ? https://bit.ly/2COWwNG

 

ŹRÓDŁA:

1. Materiały o BCI firmy Stepan (wraz z wykazem surowców i ich wartością BCI)1 klik  

2. O BCI klik 

3. Cornwell, A review of shampoo surfactant technology: consumer benefits, raw materials and recent developments, 2018, International Journal of Cosmetic Science, 40, 16–30 klik