Lubię to!

TABELA INCI:
Klik – aby pobrać tablę ze składem wg INCI

KOMENTARZ DO ANALIZY:

Czytając „mleczna emulsja myjąca” spodziewałam się w składzie mleka. Nazwa jest jednak o tyle myląca, że tego mleka nie ma, a jest „formuła mleka”, cokolwiek to znaczy (prawdopodobnie chodzi o konsystencję – lekką emulsję). Co kryje się w składzie tego „produktu naturalnego”?

Mamy 19 składników, większość należy do grupy niskiego zagrożenia dla zdrowia, jeden – wysokiego. Jest to Methylisothiazolinone, konserwant, który występuje tu wspólnie ze swoją chlorową pochodną Methylchloroisothiazolinone. Oba związki mogą wywoływać alergie skórne. W badaniach in vitro na komórkach ssaczych wykazano jego działanie neurotoksyczne. W 2013 roku został ogłoszony alergenem roku przez Amerykańskie Stowarzyszenie Kontaktowego Zapalenia Skóry. Dość dziwny wybór konserwantów jak na kosmetyk naturalny.

%natury nieznacznie przekroczył połowę – 53%. Producent zapewnia, że w składzie obecnych jest blisko 96% składników pochodzenia naturalnego (pamiętajcie, że my określamy %natury na podstawie składu jakościowego, nie ilościowego). Trudno jednak nazwać wspomniane wcześniej konserwanty, PEG-150 Distearate (na 5 miejscu na liście INCI, substancja pianotwórcza, rozpuszczalnik), kopolimer akrylanowy (zaraz za PEGiem, kontroler lepkości), glikol propylenowy (rozpuszczalnik, zagęstnik, może wywoływać alergie skórne i działać komedogennie) i Polysorbate 80 (surfaktant, emulgator) składnikami pochodzenia naturalnego.

OCEŃ PRODUKT:
(1 gwiazdka – produkt nie spełnia moich oczekiwań,
10 gwiazdek – produkt rewelacyjny, z pewnością polecę go swoim znajomym)
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (12 votes, average: 8,75 out of 10)

Loading...

OCENA UŻYTKOWNIKÓW:
(wg. użytkowników portalu wizaz.pl)

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INNYMI ANALIZAMI:
(klik na link)

– Pasta oczyszczająca do twarzy Liście Manuka od Ziaji https://bit.ly/2PvK0DY

– Oczyszczajacy żel do twarzy Róża od Marion https://bit.ly/2wjcaee

– tołpa dermo face physio żel do mycia twarzy i oczu https://bit.ly/2tPd0NY

 

Data analizy: 27.09.2018